Több mint 16 milliárd forint hiány az egészségbiztosításban

Meghaladja a 16 milliárd forintot az Egészségbiztosítási Alap első negyedéves hiánya, ami nem tesz szükségessé újabb megszorítást, de az egészségügyi miniszter adóbevételek átcsoportosításáért lobbizik a kormányfőnél – értesült szombaton az egyik kormányközeli napilap.

MNO
2009. 04. 18. 6:37
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Népszava szombati számában azt írta, hogy az Egészségbiztosítási Alap hiánya a február végi kilenc­milliárd forintról márciusban ugrásszerűen, 7 milliárddal nőtt. Emellett alig három hónap alatt kilenc kórház – a HospInvest Zrt. négy intézménye és öt másik kis kórház – kért finanszírozási előleget kritikus gazdasági helyzete miatt.

Kökény Mihály, a parlament egészségügyi bizottságának elnöke a lapnak azt mondta, egyelőre fenntartható a finanszírozás. Szerinte a 30 milliárd forintos kiadáscsökkentés és a negyedévente nyolc­milliárd forintos deficit mellett nincs szükség újabb megszorításra. Míg más országokban drasztikus megszorítások kellettek, idehaza a 30 milliárd forintos kiadáscsökkentés alig több mint kétszázalékos elvonást jelent a kórházaknak, s csupán ugyanennyivel drágultak a gyógyszerek is – tette hozzá.

A lap úgy tudja, a leköszönő Gyurcsány-kormány is tervezte, hogy az adóbevételekből csoportosít át az egészségügyre, és Székely Tamás egészségügyi miniszter az új kormányfőnél is lobbizik, hogy a jövedéki és a forgalmi adóbevételekből kapjon az egészségügy.

(MTI/Népszava)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.