Varga: A kormány üzleti vállalkozásként tekint Magyarországra

A Fidesz és a KDNP nem támogatja Oszkó Péter pénzügyminiszteri kinevezését, mert a két párt szerint a jelöltnek sem államigazgatási, sem válságkezelési gyakorlata nincs – mondta Varga Mihály, a Fidesz alelnöke a jelölt keddi bizottsági meghallgatása után. A költségvetési bizottság ezt megelőzően 16 igen szavazattal támogatta Oszkó Péter kinevezését 13 nem ellenében. • FT: Oszkó feladata az összeomló költségvetés megmentése lesz • Oszkónak „problémái” vannak – Búcsú az ekhótól, az evától? • Az új kormány nem kívánja bővíteni a foglalkoztatottságot? + Képriport • „Hónig életpályája a nemzeti vagyon kiárusításáról szólt”

MNO
2009. 04. 15. 11:48
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Varga Mihály, a költségvetési bizottság fideszes elnöke a kétórás meghallgatás után újságíróknak azt mondta, hogy további megerősítést kapott a Fidesz álláspontja, miszerint az új kormány üzleti vállalkozásként tekint Magyarországra, olyan üzleti vállalkozásként, amelyben nem érdekes, hogy az embereknek mi a véleménye, a lényeg az, hogy a cégvezető milyen döntéseket hoz. Ezt mi nem tartjuk elfogadhatónak, részben ezért nem támogattuk a jelöltet – tette hozzá a fideszes politikus. Mint mondta, emellett aggályosnak tartják, hogy Oszkó Péternek semmiféle államigazgatási tapasztalata nincs, az üzleti életből jött, így nem tud egy olyan méretű apparátust irányítani, mint a Pénzügyminisztérium.

Varga Mihály szerint a jelöltnek vélhetően a válságkezelésben sincs tapasztalata, hiszen az erre vonatkozó fideszes kérdésekre semmiféle határozott választ nem adott. Nehéz úgy zöld utat adni egy jelöltnek, hogy nem tudjuk, milyen programhoz kéri a felhatalmazást – jegyezte meg. Kérdésre válaszolva azt mondta: a Fidesznek van válságkezelő tapasztalata, hiszen olyan körülmények között vették át a kormányzást 1998-ban, amikor Oroszország fizetésképtelenné vált, Délkelet-Ázsiából egy pénzügyi válság söpört át az országon, a tőzsde pedig közel olyan mértékben esett vissza, mint most. Közölte: összeférhetetlenségi problémát vet fel, hogy Oszkó Péter jelenlegi munkahelye (a Deloitte) a Postabank-ügyben 30 milliárd forintos perben áll a magyar állammal.

Varga hangsúlyozta: továbbra is fenntartják véleményüket, hogy a keddi bizalmatlansági szavazás után gyenge és átmeneti kormány jön létre, amely a válságkezelésre nyilvánvalóan képtelen lesz, és folytatja azt a kínlódást, sodródást, ami az elmúlt hónapokban és években történt Magyarországon. Megjegyezte: ebből a szempontból szinte mellékes is, hogy kik ennek a kormánynak a szereplői, hiszen az új kabinet nem új választás révén jött létre, hanem az MSZP és az SZDSZ háttérmegállapodása alapján. Ha Bajnai Gordon miniszterelnök akar lenni, induljon el egy választáson, és nyerje meg – tette hozzá. Varga szerint Bajnai Gordon személyében is alkalmatlan a válságkezelésre, hiszen megbukott mint gazdasági miniszter, így jogos a kérdés, hogy miért lenne alkalmas miniszterelnöknek. A Fidesz szerint az új választás a megoldás, amely cselekvőképes és legitim kormánynak ad felhatalmazást – hangsúlyozta.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.