Áder: Az EP-választás kikényszerítheti az előre hozott voksolást

A nagyarányú részvételnek és az egybehangzó akaratnak a mandátumok eloszlásán túl más politikai következményei is lehetnek – jelentette ki Áder János szerdán Hódmezővásárhelyen.

MNO
2009. 06. 03. 18:51
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Június 7-e, az európai parlamenti választások az utolsó alkotmányos eszköz az önök kezében, amivel kikényszeríthetik az előre hozott választást” – mondta a Fidesz EP-listájának negyedik helyét elfoglaló politikus egy lakossági fórumon több száz érdeklődő előtt.

Szavazataikkal azt üzenhetik a szocialistáknak, hogy vissza akarják kapni a döntés lehetőségét, hogy saját kezükbe akarják venni sorsukat, hogy a hét elvesztegetett év után nem akarnak még egy újabbat elpazarolni – biztatta a politikus részvételre a jelenlévőket.

„Egy éve a kormány mást sem sulykol belénk, mint hogy az ország bajaiért csak és kizárólag a nemzetközi válság felelős. Magyarország problémái azonban sokkal korábban kezdődtek” – hangsúlyozta a képviselő filmbejátszásokkal tarkított előadásában.

Az ország nemzeti jövedelemhez mért adóssága az Orbán-kormány idején 52,1 százalékig csökkent, 2002 óta viszont folyamatosan növekszik, majd az utóbbi időszakban brutálisan megugrott. A gazdasági növekedés már 2004-ben megtorpant, 2006-tól pedig szabadesésbe ment át, miközben a visegrádi országok gazdasága jelentősen bővült. A munkanélküliség az Orbán-kormány időszakában folyamatosan csökkent, majd a 2002-es kormányváltást követően növekedésnek indult, egészen a jelenlegi, 10 százalékos szintig – fogalmazott az Országgyűlés alelnöke.

A kormány 2003 nyarán még arról döntött, hogy 2008-tól már az euró lesz a hivatalos magyar fizetőeszköz. Rá egy évre Draskovics Tibor pénzügyminiszter már 2010-et jelölte meg az euróbevezetés dátumaként. Most a kormány újabb dátum meghatározásán dolgozik – közölte Áder János. A politikus szerint hosszú évek kemény munkájára lesz szükség ahhoz, hogy az ország visszajusson a 2003-as állapothoz. A legkorábbi reális időpont az euró magyarországi bevezetésére 2014.

Az MSZP – 2006-hoz hasonlóan – a választás közeledtével újra az adócsökkentés ígéretével kampányol, annak ellenére, hogy a parlament a közelmúltban döntött többek között az áfakulcs emeléséről, 20-ról 25 százalékra – mondta a képviselő.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.