Eger Heves megyével közösen működtetné a Markhot kórházat

A Markhot Ferenc kórház közös működtetését javasolja Heves megyének az egri önkormányzat, ha a megye felbontja az intézmény üzemeltetésére a HospInvest Zrt.-vel kötött szerződést – döntött a városi közgyűlés csütörtökön.

MNO
2009. 06. 25. 15:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A határozat szerint a két önkormányzat egy közös, fele-fele arányban birtokolt, kiemelten nonprofit kft.-t hozna létre a kórház vagyonkezelésére – közölte Habis László, a város jobboldal által támogatott, az Egri Lokálpatrióta Egylet által jelölt polgármestere. A két önkormányzat egyelőre ugyanilyen arányban osztozna a kórház ingó és ingatlan vagyonán – tartalmazza a határozat. A megye szocialista vezetésű önkormányzata pénteken tárgyal a kórház további működtetéséről. Minderre azt követően került sor, hogy a HospInvest Zrt. csődvédelmet kért, miután a CIB Bank több mint egymilliárd forintot emelt le a számlájáról hiteltartozás fejében. Ez után tárgyalások kezdődtek a két önkormányzat között az intézmény működtetéséről a betegellátás fenntartásáért.

Az elfogadott egri közgyűlési előterjesztés szerint a város egyúttal igényt formál a társaság ügyvezető igazgatójának kijelölésére. E szerint Fazekas Péter radiológus vezetné a társaságot. Az orvos egyike azoknak, akik nem kötöttek szerződést az önkormányzati intézmény megszűnése után a HospInvest Zrt.-vel. A határozat tartalmazza, hogy a város és a megye egyenlő arányban biztosítja a forgótőkét a kórház működtetéséhez, az elfogadott üzleti tervnek megfelelően. A megye korábban azt javasolta, hogy vonják be a Debreceni Egyetemet is a társaság tulajdonosi körébe. Ezzel szemben a város – mint azt Habis László elmondta – egyelőre csupán szakmai partnerként számít az egyetemre, ám nem zárja ki, hogy a jövőben tulajdonosként is megjelenjen a cégben.

Pál György, a közgyűlés szocialista frakciójának vezetője az ülésen úgy vélekedetett, hogy a város ultimátumszerű követelésekkel áll elő, ami nem segíti elő a megegyezést. Leginkább azt kifogásolta, hogy Eger igényt tart az első számú vezető kinevezésére. Szerinte egy kívülről érkező ügyvezető tudná biztosítani a „munkabékét” a HopInvestnek „aláíró”, illetve a céget korábban elutasító dolgozók között. Lénárt András, a Heves Megyei Önkormányzat egészségügyi bizottságának vezetője arról számolt be: a megyegyűlés szocialista frakciója úgy döntött, hogy fel kell bontani a HospInvesttel kötött vagyonkezelői szerződést. Erre várhatóan sor is kerül a testület pénteki ülésén. Ugyanakkor abban az esetben is gazdasági társaságot hoz létre a megye a kórház tovább működtetésére, ha Eger ebben nem vesz részt.

Tudomása szerint – folytatta – az első számú vezető személyéről nem született megállapodás. Ugyanakkor a vagyonmegosztást vagyonleltárnak kellene megelőznie – mondta Lénárt András. A határozati javaslatot végül a jelenlévő 23 képviselőből 16 elfogadta, míg heten tartózkodtak. A HospInvest Zrt. 2008. november 1-jén vette át az intézmény üzemeltetését. A tenderen pályázott a Debreceni Egyetem, illetve úgynevezett ajánlatott nyújtott be az egri önkormányzat is. A Fidesz mindvégig azzal vádolta a megye szocialista vezetését, hogy HospInvestre szabták a pályázatot. A funkcionális privatizáció ellen tiltakozott több civil szervezet is.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.