Liga Szakszervezetek: a tiltakozó akciók nem maradhatnak abba

A Liga Szakszervezetek támogatja a Honvédszakszervezetek júniusi demonstrációját, a petícióban foglaltakkal egyetértenek, és támogatják a céljaik elérését. A Liga szerdai közleményében tudatta: a tiltakozóakciókat nem lehet abbahagyni, az emberek megsarcolása nem elfogadható. • A Kossuth térre vonulnak a katonák a megszorítások miatt

MNO
2009. 06. 10. 10:16
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Liga Szakszervezetek már első meghirdetésekor tiltakozott a Bajnai Gordon által jegyzett újabb megszorítócsomag ellen, és habár május elsejei demonstrációja és május 8-i sztrájkra sikeres volt, mégis eredménytelen maradt. A szakszervezetek álláspontja szerint a tiltakozóakciók nem maradhatnak abba: a közszféra, a nyugdíjasok, a fiatalok, a családok, a szegények – általában a munkavállalók – további megsarcolása nem elfogadható módszer a gazdasági válság okozta recesszió kezelésére – írják közleményükben.

„A Liga Szakszervezetek már többször megmutatta, hogy van szakmailag is hiteles alternatíva, amely a munkahelyteremtés és foglalkoztatás növelésével, egyes gazdasági ágazatok átfogó állami támogatásával, illetve a feketegazdaság és korrupció leküzdésével előteremtené a gazdaság stabilitásához és tartós növekedéséhez szükséges forrásokat” – írják. A Liga közleményében tudatta: ebben a helyzetben, amikor a kormány sokadjára sarcolja meg a közszférát, rúgja fel egyoldalúan a velük kötött megállapodásokat, továbbra is minden alkotmányos eszközzel harcolni fognak a munkahelyek és jövedelmek megőrzéséért.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.