Szegény katonák, gazdag HM-cégek

Miközben a Magyar Honvédség alakulatoknál szolgáló tagjai a többletjuttatásaik megóvásáért harcolnak, csak a honvédelmi tárca három haditechnikai részvénytársaságában több mint 2500 alkalmazottat foglalkoztatnak átlagosan havi 200–250 ezer forintos fizetésért. A cégek 2007-es, csaknem 42 milliárd forintra tehető árbevételeiből több mint kétszázezer forint pluszpénzhez juthattak volna a laktanyákban szolgálók havonta. Az árbevételek felosztásával számolni persze demagógia volna, hiszen a cégek olyan szolgáltatásokat nyújtanak, amelyekre nyilván szüksége van a honvédségnek, de az már a hadsereg jelentős része szerint is igencsak kérdéses, hogy valóban jól sáfárkodnak-e ezekkel a bevételekkel.

Magyar Nemzet
2009. 06. 29. 3:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az említett cégeknek ingatlanjaik, eszközállományuk fenntartásán és a dolgozók bérköltségének kifizetésén túl jelentős összegeket kell fordítaniuk azoknak a szaktanácsadóknak a tiszteletdíjára is, akik számtalan esetben nyugállományú katonatisztként kapnak státust. Amikor a Honvédelmi Minisztérium (HM) sajtóosztályánál ezekkel a felvetésekkel éltünk, néhány nap gondolkodás után Szekeres Imre miniszter arra kérte a cégek vezetőit, hogy az igazgatótanácsok és a felügyelőbizottságok tagjainak tiszteletdíját csökkentsék ötven százalékkal, és azt ajánlják fel a katonák támogatásával foglalkozó közalapítványnak – további részletek a Magyar Nemzet hétfői számában.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.