A szocialista politikus megerősítette az MTI korábbi információját, mely szerint a hétfői frakcióülésen kezdeményezte, hogy ne pártértekezletet, hanem kongresszust hívjon össze július 4-ére az MSZP. Véleménye szerint helyes volt, hogy így döntött a párt elnöksége, mert egy kongresszus ad igazán súlyt a helyzetértékelésnek és az esetleges politikai irányváltásnak.
Szili Katalin úgy fogalmazott: ebbe a belső demokrácia átalakítása is beletartozik, illetve az, hogy elnézést tudjanak kérni a társadalomtól a hibás döntésekért. Hozzátette: a pártnak meg kell kezdenie a felkészülést a 2010-es országgyűlési választásokra, és meg kell vitatnia, hogy milyen politika vezetett az MSZP jelenlegi helyzetéhez, továbbá azt is, miért szenvedtek ekkora vereséget, miért mondott ilyen ítéletet a társadalom a szocialista párt tevékenységéről – közölte. Kérdésre válaszolva hangsúlyozta: a felvetése nem személyi változásokról szólt, hanem politikai irányváltásról.
(MTI)
Operatív törzs: Nincs elzárt település, az oktatás és az egészségügyi ellátás zavartalanul működik















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!