A Dunántúlon a Rába áradása miatt lezárták a Rátót és Rábagyarmat közötti összekötő utat, a Pinkamindszent és az ottani határátkelő közötti útszakaszt, a Rönök és Csörötnek közötti mellékutat, valamint a Vasszentmihály és Csörötnek közötti utat. Csörötnek települést a 8-as főút felől egyelőre nem lehet megközelíteni. A Szombathely–Körmend–Szentgotthárd vonalon Rátót és Szentgotthárd között a Rába és a Lapics-patak áradása miatt csütörtök reggel lezárták a vasúti pályát, itt a belföldi és nemzetközi járatok utasait pótlóbuszok szállítják az árhullám levonulásáig.
A Rába Szentgotthárdnál a valaha mért legmagasabb vízállással tetőzik, ezért ott már szerda délután harmadfokú árvízvédelmi készültséget rendeltek el. A Dunántúlon további útlezárások várhatók, például az Ivánc, Szakonyfalu, Rábatótfalu, Alsószölnök, Nemesmedves, Felsőmarác és Halogy településekre vezető utakon. A Duna várhatóan a következő napokban kilép a medréből a Dunakanyarban, ezért lehetséges, hogy már pénteken le kell zárni a 11-es főutat Visegrád és Dömös között, s a Tahitótfalu és Kisoroszi közötti összekötő utat. Ha ez megtörténik, Kisoroszi országos közúton nem lesz megközelíthető.
Szintén le kell zárni feltehetően a 2-es főutat a 28-as és 29-es kilométer között, ekkor Sződligeten csak egy sáv marad szabadon. Szobon és Nagymaroson várhatóan a révhez vezető utakat nem használhatják majd a közlekedők. Az útlezárásokat táblákkal jelzik majd, s ezeken az útszakaszokon folyamatos műszaki készenlétet és megerősített útellenőri szolgálatot is biztosítanak. Az előrejelzések ismeretében a Duna tetőzésekor Nagybajcs, Komárom és Esztergom térségében harmadfokú készültség elrendelése várható. Nagymaros és Budapest térségében másodfokú készültség elrendelésére kell számítani. Budapestnél a tetőzés 760 centiméteres vízállás körül várható, ez azt jelenti, hogy 600-650 centiméteres vízállásnál előbb a budai, majd a pesti rakpartot is le kell zárni a forgalom elől.
Szabó: Rendelkezésre áll a szükséges költségvetési pénzügyi fedezet
Rendelkezésre áll az árvízi védekezéshez és a helyreállítási munkálatokhoz szükséges költségvetési pénzügyi fedezet – közölte Szabó Imre környezetvédelmi és vízügyi miniszter csütörtökön Budapesten. Jelenleg egy 500 millió forintos keret áll rendelkezésre, amely felülről nyitott – mondta Szabó Imre az Országos Műszaki Irányító Törzs ülését követő sajtótájékoztatón. Kóthay László vízügyi államtitkár közölte: jelenleg 205 ember vesz részt a védekezési munkálatokban. Magyarország folyóinak védvonalain jelenleg 377 kilométer hosszan van érvényben védelmi készültség.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.