Üres kassza: jóval kevesebb jutott nemzetközi segélyezésre

A takarékossági intézkedések miatt a korábban tervezetthez képest több mint hét százalékkal kevesebbet költött Magyarország tavaly nemzetközi fejlesztésre és segélyezésre – mondta Szabó Vilmos külügyi államtitkár szerdán.

MNO
2009. 06. 10. 18:09
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A csökkenés nem nagy mértékű, összességében 7-7,5 százalékos. Ez összességében 18,4 milliárd forintot jelent. A kétoldalú támogatások 2,2 milliárddal, a multilaterális hozzájárulások több mint 16 milliárddal csökkentek 2008-ban – mondta az államtitkár a nemzetközi fejlesztési együttműködési kormánybizottság ülése után. Szabó Vilmos hozzátette: multilaterális szinten idén szinten tartja Magyarország a támogatásokat, de a kétoldalú segélyezésben és fejlesztésben további csökkenés lehet. A legnagyobb magyar szerepvállalásnak számító afganisztáni tartományi újjáépítési csoportra szánt pénz nem lett lényegesen kevesebb – fűzte hozzá.

Afganisztán mellett öt országot segít kiemelten Magyarország a nemzetközi fejlesztés keretében: Szerbiát, Bosznia és Hercegovinát, Moldovát, Vietnamot és a Palesztin Hatóságot. A távirati iroda azon kérdésére, hogy a csökkentés miatt Magyarország tudja-e teljesíteni azt a korábbi vállalását, mely szerint 2010-re a GDP 0,17 százalékát költené az ország nemzetközi fejlesztésre, Szabó Vilmos azt mondta: nem kell eltekinteni a vállalástól, nem szükséges ezt megváltoztatni, de természetesen abban az ütemben kell meghatározni az erre fordítandó forrásokat, ahogy az ország gazdasági helyzete ezt megengedi.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.