Vitára alkalmasak Magyar Bálint felháborító elképzelései

Az Országgyűlés oktatási és tudományos bizottságának kormánypárti többsége szerdai ülésén általános vitára alkalmasnak találta a közoktatási törvény Magyar Bálint és Sándor Klára szabad demokrata képviselők által javasolt módosítását.• Az MSZP sem díjazza Magyar Bálinték oktatási ötleteit

MNO
2009. 06. 10. 13:35
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Magyar Bálint az előterjesztők nevében azzal indokolta a többek között a 6+6-os iskolarendszert preferáló javaslatot, hogy azokban az országokban, ahol hat év van az alapkészségek fejlesztésére, sokkal jobb a diákok teljesítménye, mint ahol négy vagy öt. Közölte: az indítvány kompromisszumos javaslat, amely csak azon intézményekre vonatkozna, ahol az 1-12. évfolyamot egy intézményben járják ki a diákok.

Tatai-Tóth András (MSZP) bár a javaslatot általános vitára alkalmasnak találta, a 6+6-os szerkezet kötelezővé tételét elvetette, mint ahogy a házi feladat törvényi szabályozását is. Az indítványt egyértelműen elutasították a fideszes képviselők. Pósán László arra hívta fel a figyelmet, hogy a javaslatot társadalmi felháborodás övezi. Révész Máriusz szerint pedig a gyerekek teljesítménye nincs összefüggésben a 6+6-os, illetve a 8+4-es szerkezettel.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.