Míg januárban 817, addig júniusban már csak 263 meghirdetett üres állásra vártak jelentkezőket. Havonta átlagosan 726 üres álláshelyet tartottak nyilván a megye munkaügyi kirendeltségein, ami az egy évvel korábbinak csupán a fele volt – mondta el Jankóné Szépe Mónika. A tavalyi év hasonló időszakához viszonyítva Enying térségének kivételével valamennyi körzetben kevesebb állást kínáltak az elhelyezkedni akaróknak.
A tavalyihoz viszonyítva a visszaesés a legmagasabb Bicske térségében volt, ott elérte a 93,1 százalékot, de Mór, Sárbogárd, Dunaújváros térségében is meghaladta az 50 százalékot. Az elemzések szerint januárban 23 álláskereső jutott egy üres munkahelyre, június végére azonban ez a szám megnégyszereződött. A félév végén az állások több mint felére legfeljebb általános iskolát végzetteket vártak, míg a háromtizedét szakmunkásképzőt, szakiskolát végzetteknek kínálták.
Egyetemi, főiskolai végzettséggel mindössze az állások 6,1 százaléka volt betölthető. A munkáltatók az év első felében főként a feldolgozóipar területéről, 1568 munkavállaló elbocsátásával kapcsolatban jelentettek be döntést, ezzel szemben mindössze három vállalkozás bővítette a létszámát, összesen 59 dolgozóval. Fejér megyében egyébként az év első felében havonta átlagosan 21 160 álláskeresőt tartottak nyilván, ami több mint hat és félezerrel haladta meg a múlt év azonos időszakában regisztráltak számát. Míg januárban 18 ezer volt a regisztrált munkanélküliek száma, június végén megközelítette a 22 ezret. Enyingen kismértékben csökkent, de a megye további hét körzetében nőtt az álláskeresők száma, a legnagyobb mértékű emelkedés – 36,3 százalék – Mór térségében volt, a legkisebb – 20,3 százalék – a székesfehérvári körzetben következett be.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.