Roma békemenet Kiskunlacházán: megbékélne Kolompár

Kiskunlacháza legyen a szolidaritás és a megbékélés városa – mondta Kolompár Orbán, az Országos Cigány Önkormányzat (OCÖ) elnöke a Pest megyei településen szombaton tartott, a szervezet által meghirdetett békemeneten. • Gyerekcsínynek nevezte Kolompár a kiskunlacházi rablást

MNO
2009. 07. 04. 13:47
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kolompár Orbán a mintegy kétszáz résztvevő előtt kifejtette: a demonstrációt azért hirdették meg, mert tavaly novemberben „itt egy helybéli diáklány szörnyű gyilkosság áldozata lett, és akkor sokan a bűnténnyel a roma kisebbséget hozták összefüggésbe”. A rendőrség azonban néhány napja kézre kerítette a gyanúsítottat, aki nem cigány származású – tette hozzá.

„Bebizonyosodott, hogy az előítéletnek nincs helye a társadalomban. Csak gyűlölet, az ellentétek szítása lehet belőle, ami elfogadhatatlan” – fogalmazott az OCÖ elnöke.

Kolompár Orbán hangsúlyozta: véget kell vetni annak a politikai ámokfutásnak, amely e településen is méltatlan módon megbélyegezte a helyi cigányságot. Fel kell lépni a szegény cigányok és a szegény magyarok egymás ellen uszításával szemben – húzta alá a szervezet vezetője, hozzátéve, hogy e településen is békés alapokra szükséges helyezni a romák és nem romák együttélését. E kérdésben a helyi cigányság kész az együttműködésre – szögezte le az OCÖ elnöke. A községben meglévő gazdasági nehézségek, a helyi munkanélküliség mérsékléséhez az OCÖ programmal és anyagi támogatással kíván hozzájárulni – mondta Kolompár Orbán.

A helyi művelődési háztól indult békemenet a bűntény helyszínén, a meggyilkolt H. Nóra emlékére állított, kőből készült műalkotásnál ért véget, ahol a résztvevők mécsest gyújtottak és egy-egy szál virágot helyeztek el. A rendezvény békés körülmények között zajlott, rendbontás nem történt.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.