A főpolgármester elmondta, hogy az egyeztetésen nem kapott támogatást az az indítványa, miszerint hívják vissza a BKV igazgatóságának és felügyelőbizottságának tagjait. Csak az SZDSZ támogatta ezt. Azzal a szocialista kezdeményezéssel nem ért egyet a főpolgármester, hogy a városüzemeltetési terület egy szelete, a BKV felügyelete a szocialista Hagyó Miklóstól Ikvai-Szabó Imre (SZDSZ) főpolgármester-helyetteshez kerüljön át.
Megjegyezte, hogy a BKV-végkielégítési ügyekkel kapcsolatban augusztus 26-ig kérte a vizsgálat lefolytatását a városvezetés, szeptember végéig pedig kezdeményezésére a főjegyző javaslatot tesz az egyszemélyes önkormányzati társaságoknál a menedzsmentszerződések újragondolására.
Demszky Gábor elmondta, hogy szándékosan a vizsgálatok lezárása előtt kezdeményezte a BKV igazgatósági- és fb-tagok visszahívását. Utalva arra, hogy nem kívánja kollektíve elmarasztalni egyik testületet sem, megjegyezte, hogy semmilyen vizsgálati eredmény nem mutat arra, hogy bármi közük lett volna a botrányos végkielégítésekhez. Szerinte azonban ez ügyben a kérdés az, hogy mindig a tőlük elvárható gondossággal jártak-e el a mérlegbeszámoló és az abban szereplő végkielégítési rovat vizsgálatakor.
A főpolgármester leszögezte, hogy egyedül nem dönthet a BKV politikai felügyeletéről. Emlékeztetett rá, hogy a városüzemeltetési főpolgármester-helyettesi posztra 15 éve az MSZP tesz javaslatot. Felhívta a figyelmet arra, hogy korábban 12 éven át Vajda Pál ilyen jellegű botrányoktól mentesen látta el feladatát. Kitért arra is, hogy Hagyó Miklós főpolgármester-helyettes a múlt hétfői kabinetülés után Steiner Pál társaságában szóban jelezte neki, hogy szívesen átadná a BKV felügyeletét. Megjegyezte, hogy Hagyó úr óriási területtel foglalkozik, mint mondta, ilyen nagy portfoliója még soha nem volt egyetlen főpolgármester-helyettesnek sem.
A főpolgármester tisztességes dolognak tartja Hagyó Miklósnak ezt a jelzését, azt, hogy a jelenlegi körülmények között nem biztos, hogy el tudja látni a szerteágazó feladatát. Hozzátette, hogy az MSZP-frakció és Hagyó Miklós nélkül nem kíván döntetni ez ügyben. Demszky Gábor tájékoztatása szerint a múlt vizsgálata mellett a BKV-nál most az a legfontosabb, hogy egy új belső ellenőrzési rendszert alakítsanak ki. Közölte, hogy a főjegyzőtől azt kérte, hogy a cégek menedzser-szerződéseinek újragondolásakor elsődlegesen az úgynevezett üvegzseb-törvényre építsen. Ennek keretében egyebek között meg kell tiltani az olyan pénzek kifizetését, mint például a titoktartási díj.
A prémiumfeltételeket mérhetővé kell tenni, határozott munkaviszonyt pedig csak rendkívül indokolt esetben lehessen kötni és tiltsák meg a vállalati gépkocsik ingyenes átadását. Kérdésekre a főpolgármester leszögezte, hogy az egész ügy kapcsán az ő személyes politikai felelőssége is felvethető, csakúgy, mint az összes fővárosi képviselőé. Hagyó Miklós személyes felelősségét firtató kérdésre nem reagált. A Hagyó Miklós kommunikációs tanácsadójának BKV-s foglalkoztatásáról szóló sajtóhírről a főpolgármester a tájékozató előtt értesült, ezért csupán annyit jegyzett meg, hogy helyteleníti azt, célszerűbb lenne, ha hivatalban foglalkoztatnák a tanácsadót.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.