A kereszténydemokrata képviselő az újpesti Szusza Ferenc Stadion előtt tartott sajtótájékoztatóján elmondta, a jogszabályok lehetővé tennék, hogy a futballhuligánokat eltávolítsák a stadionokból, de ez mégsem történik meg, mert véleménye szerint így nyílik mód arra, hogy a „rendészeti miniszterék” a futballhuliganizmusra hivatkozva, békés utcai demonstrációkat „lövöldözzenek szét, illetve járdán ülő embereket ráncigáljanak”.
A képviselő még egy általa lehetségesnek vélt motívumot említett a futballpályákon zajló botrányok kapcsán, azt mondta, korábban központi forrás állt rendelkezésre a rendőrség közbelépésének finanszírozására, most viszont csak a készenléti rendőrség beavatkozása várható el, amiért viszont külön fizetni kell. Megemlítette, felmerült a labdarúgó Európa-bajnokság magyarországi megrendezésének ötlete, de ha a hazai huligánokat nem képesek a rendfenntartók kordában tartani, akkor mit tudnának tenni a nagy számban érkező angol vagy holland huligánokkal.
A Szusza Ferenc Stadion előtt, ahol egyébként az előző szezonban történt rendbontások miatt a sajtótájékoztató után zártkapus meccset játszottak, Móring József Attila emlékeztetett arra, hogy múlt hét csütörtökén a Steaua Bucuresti elleni mérkőzésen néhány, szavai szerint, magából kivetkőzött ember a félidőben az ellenfél szurkolóit dobálta. Hozzátette, hogy ezt mindkét szurkolótábor egyes szurkolónak nem nevezhető tagjai elkövették. Közölte, hogy nagy létszámban voltak jelen rendőrök, de beavatkozásuk parodisztikus volt. Feltette a kérdést, mi volt annak az oka, hogy szégyenkezni kell amiatt, mert a vendégszurkolókat kísérő román rendőri vezetők lassúnak és szakszerűtlennek ítélték magyar kollégáik beavatkozását. Hozzátette: az elmúlt egy évtizedben történtek kísérletek arra, hogy „valamit kezdeni tudjanak a huligánokkal”, példaként említette, hogy az Orbán-kormány alatt egy beléptető rendszer kiépítését határozták el a stadionokban, de mint mondta, ez a kormányváltás után megfeneklett.
Az MTI kérdésére, amely szerint a legtöbb stadionban az Orbán-kormány alatt sem kezdődött meg a beléptető kapuk felszerelése, kijelentette, hogy ezt a kormányváltás akadályozta meg, ugyanis a Medgyessy-kabinet nem tartotta fontosnak a rendszer kiépítését. Kitért arra is, hogy a rendőrség felmérése szerint, országos szinten néhány száz ember tehető felelőssé a sporteseményeken lejátszódó botrányokért. Az MTI munkatársának a klubvezetések felelősségét firtató kérdésére azt válaszolta, hogy az ő lehetőségeik korlátozottak.
(MTI)