
rendőrkapitány
Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.
A Liga Szakszervezetek szerint a foglalkoztatási helyzet kedvezőtlen változásai és a kormány intézkedései nyomán komoly veszélybe kerülhetnek a társadalombiztosítási (tb) alapok – olvasható a Liga közleményében. Az elfogadott költségvetési törvényben 8,9 milliárd forintos éves hiány szerepel a tb-alapoknál, ez az összeg azonban a kormányzati előrejelzésekben már 157,1 milliárd forintra emelkedett – írták. A közlés szerint már előre figyelmeztették a döntéshozókat „a veszélyre, ami most már tisztán látszik, a lejtőnek azonban még közel sem vagyunk az alján, hiszen a most életbe lépő járulékcsökkentések nyomán a helyzet tovább súlyosbodhat”. A Liga Szakszervezetek ezért újra felszólítja a kormányt, hogy felelős és szakmailag indokolt döntésekkel kezelje a válságot, ne pedig kizárólag a nemzetközi hitelezők kívánalmainak igyekezzen megfelelni minden áron.
A Világgazdaság hétfői számában azt írta, hogy a tb-alapok 134 milliárd forintos deficitet halmoztak fel augusztus elejére a tervezett 5,2 milliárdos hiánnyal szemben.
Mikola István sajtótájékoztatóján közölte, hogy a tb-alapok bevételcsökkenése egyértelműen a jelenlegi gazdasági helyzetből fakad: aki munkanélküli, nem tud járulékot fizetni, akinek pedig csökken a reálkeresete, annak a jövedelemarányos járulék formájában befizetett pénze is kevesebb.
„Kezdünk nem hinni abban, hogy az állam, a kormány az alkotmányos garancia keretében oda fogja adni a tb-alapokból hiányzó pénzt a nyugdíjbiztosításnak, illetve az egészségbiztosításnak, és az utóbbin keresztül az intézményeknek. (...) Ez egy fenyegető veszélyhelyzet” – mondta.
A fideszes képviselő úgy látja: olyan feszültség van a rendszerben, amit a gyógyító intézmények nem tudnak kezelni, a menedzsmentek bajban vannak, és mivel nem akarnak a fedezet nélküli kiadások, a hűtlen kezelések kategóriájába csúszni, olyan megoldásokhoz folyamodnak, amelyek az ellátás szempontjából nem jók.
Mikola István hangsúlyozta azt is, hogy az új típusú vegyes finanszírozást nagyon szerencsétlenül éli meg az egészségügy. Az ellenzéki politikus szerint a kormányzatnak tárgyalásokat kell kezdenie a jelenlegi helyzet tennivalóiról az egészségügyi ellátórendszer szereplőivel: az intézményrendszer képviselőivel, a szakmai szervezetekkel, a kamarákkal, a betegszervezetekkel és a parlamenti pártok szakpolitikusaival. Hozzátette, hogy ennek van egy működő fóruma, a Nemzeti Egészségügyi Kerekasztal, amelynek az említett szervezetek a tagjai, azonban – tette hozzá – többen, így a kormánypártok is bojkottálják a részvételt.
(MTI)
Orbán Viktor is csatlakozott a Nemzeti Ellenállás Mozgalomhoz! – videó
Futótűzént terjed a neten Szabó Tímea legújabb agymenése
Szoboszlai Dominikra rá sem lehet ismerni, szörnyű, mit tettek vele!
A háborúról ment tudósítani az ukrán újságíró: elrabolták, megkínozták, megölték, kivágták a szerveit
Betelt a pohár, Szoboszlai menedzsere visszaszólt az okoskodó liverpooli legendának
Von der Leyen újabb kudarca
Már ott vannak az európai katonák Ukrajnában
Íme a kelesztés nélküli kifli receptje, amivel percek alatt friss péksütemény kerülhet az asztalra
A Nemzet Sportolója a kommunista időkben aláírt egy papírt, megmentette vele a társát
Gyanús kavarodás Erdő Péter kihívója körül
Mélyütést kapott a Barcelona, Flick legnagyobb kedvence összetört
Szoboszlai fő kritikusa bogarat ültetett Slot fülébe? Íme a válasz!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.