Mikola: Veszélyben a sürgősségi ellátás biztonsága + Videó

Mikola István szerint lehangoló az Állami Számvevőszék (ÁSZ) szerdán ismertetett jelentése a sürgősségi betegellátás helyzetéről. A fideszes szakpolitikus budapesti sajtótájékoztatóján arról is szólt: szerinte előkészítetlen az a szabályozás, amellyel az ÁNTSZ 13 kórházat jelölt ki a legsúlyosabb esetek feltétlen ellátására. • Óriási különbségek jellemzik a lakosság sürgősségi ellátását

MNO
2009. 08. 12. 14:28
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Előkészítetlenül, kapkodva született új szabályozás, amely veszélyes az ellátás biztonsága szempontjából – közölte Mikola István a tisztiorvosi szolgálat intézkedéséről. „Meddig folytatódhat még ez a káosz?” – tette fel a kérdést az ellenzéki képviselő, aki szerint felmerül az a kérdés is, hogy ha van 13 ilyen kórház, akkor mit fog csinálni a többi súlyponti intézmény.

A politikus úgy látja: a káoszt csak tetézi, hogy a kórházigazgatókat nem értesítették erről a döntésről, nem tekintették át a személyi feltételeket, az intézmények felkészültségét, és az ehhez az ellátáshoz rendelt finanszírozásról sem szóltak. Mikola István hozzátette, a betegirányítók – háziorvosok, járóbeteg-szakellátók, mentők – sem tudnak arról, hogy nekik más úton-módon kellene a betegeket sürgős esetekben kórházba utalniuk.




Az ÁSZ jelentéséről – amelyben megállapították, hogy az országban jelentősen eltérőek a sürgősségi ellátáshoz való hozzájutás lehetőségei – a Fidesz egészségügyi szakpolitikusa azt mondta: a számvevőszék „elégtelennek minősítette a sürgősségi betegellátást”. Kifejtette: az ÁSZ kiemelte a betegutak tisztázatlanságát, a betegirányítás zavarait, illetve megállapította, hogy a sürgősségi betegellátásban nincs előrelépés. Külön figyelni kell szerinte a jelentés azon kritikájára, hogy háziorvosi szinten szinte nincs sürgősségi ellátás. Azzal kapcsolatban, hogy egyes megyéknél akár tízszeres különbség is lehet a százezer lakosra jutó sürgősségi ágyak számát figyelembe véve, a szakpolitikus közölte: ennek oka az, hogy a jelenlegi egészségügyi struktúra nem a térségi népegészségügyi trendekhez igazodik. A jelentés lehangoló, az egészségpolitikának nagyon sok a teendője e területen – állapította meg Mikola István, aki kérdésre megjegyezte, ha a Fidesz kormányra kerül, a 2001-ben elkészített népegészségügyi programot kívánják folytatni.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.