Tarlós: A fővárosi MSZP belebukott a végkielégítési ügyekbe + Videó

A teljes fővárosi MSZP belebukott a BKV-végkielégítési ügyekbe – jelentette ki Tarlós István a főpolgármester által a végkielégítési botrány kapcsán kezdeményezett frakcióközi egyeztetést követő, kedd délutáni sajtótájékoztatóján.• Kocsis: Felelősségem „zéró” •  Hihetetlen, hogy Hagyónak nulla információja lett volna + Hang • „Kivennék” Hagyót a BKV-s botrányokból? • Menesztették Hagyó Miklós szóvivőjét a BKV-tól • Demszky nem engedi saját párttársát Hagyó helyére

MNO
2009. 08. 18. 13:27
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tekintse meg a Hír Televízió felvételét!


A Fidesz fővárosi frakcióvezetője emlékeztetett rá, hogy 2006 októberétől Hagyó Miklós (MSZP) felügyeli a BKV-t a városüzemeltetés keretében. Felhívta a figyelmet arra, hogy nem egy-két végkielégítésről, hanem sok milliárd forintról van szó, amit tisztázatlan körülmények között fizettek ki végkielégítésekre, illetve tanácsadói szerződésekre.

Emlékeztetett arra, hogy 2006 októberétől Hagyó Miklós (MSZP) felügyeli a BKV-t a városüzemeltetés keretében. „Ezért mondom azt, hogy a BKV-s ügyekbe a teljes fővárosi MSZP belebukott” – tette hozzá. Hangsúlyozva, hogy az ellenzék teljes vizsgálatot szorgalmaz ez ügyben, megjegyezte: ahhoz megkapja a támogatást az ellenzéktől a főpolgármester, hogy tisztázódjon, „három éve mi folyik a BKV-nál”. Tarlós István közölte, hogy a BKV felügyelőbizottságából (fb) azért nem hívják vissza delegáltjukat, mert ő volt az egyetlen, aki folyamatosan jelezte a problémákat, szorgalmazta a vizsgálatokat, amelyeket a többség leszavazott.

Véleménye szerint a frakcióközi egyeztetésen felvetett főpolgármesteri javaslatnak vannak előremutató elemei, de összességében mindez kevés. Hozzátette, hogy a vizsgálatok nem állhatnak meg a „BKV kapujában”, azért sem, mert az összemosási kísérletek naponta tetten érhetők. Példaként említette: zavaros dolgokat lehetett olvasni a humánpolitikai igazgató 100 millió forintos végkielégítéséről, „már abban sem vagyunk biztosak, hogy a BKV személyzetise használta fel ezt a pénzt”. Sajtóhírekre utalva megjegyezte: aligha hihető, hogy akinek 100 millió forintja van, az egy panellakásból egy másikba költözik.

Tarlós István úgy véli, a BKV menedzsmentjének leváltásával nem rendeződne a cég sorsa. Rámutatott arra: az ez ügyben zajló „maszatolás” helyett az ellenzéknek és a budapestieknek is az az érdekük, hogy a teljes igazság kiderüljön. Ugyanakkor megjegyezte: félő, hogy nem a BKV az egyetlen fővárosi cég, ahol ehhez hasonló történt. Mint mondta, az ellenzék most már roppant kíváncsi lenne arra, mi történik a Budapest Gyógyfürdői Zrt.-nél. Arra a kérdésre, hogy Hagyó Miklósnak le kellene-e mondania a BKV felügyeletéről, a frakcióvezető közölte: aki le akar mondani valamiről, az le is mond, nem csupán kilátásba helyezi azt. Ha pedig Demszky Gábor főpolgármester el kívánja venni Hagyó Miklóstól ezt a területet, erre megvan a törvényi lehetősége.

Tarlós István egyetért Demszky Gáborral abban, hogy ez ügyben a főpolgármester politikai felelőssége nem kerülhető meg. Ez esetben azonban – mint mondta – a közvetlen felelősség nem őt terheli, hanem Hagyó Miklóst. Az ellenzéki politikus Hagyó Miklós városházi kommunikációs főtanácsadójának BKV-s foglalkoztatása kapcsán csak annyit jegyzett meg, hogy ez a szerződés 2007 áprilisa óta hatályos.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.