Tarlós: A fővárosi MSZP belebukott a végkielégítési ügyekbe + Videó

A teljes fővárosi MSZP belebukott a BKV-végkielégítési ügyekbe – jelentette ki Tarlós István a főpolgármester által a végkielégítési botrány kapcsán kezdeményezett frakcióközi egyeztetést követő, kedd délutáni sajtótájékoztatóján.• Kocsis: Felelősségem „zéró” •  Hihetetlen, hogy Hagyónak nulla információja lett volna + Hang • „Kivennék” Hagyót a BKV-s botrányokból? • Menesztették Hagyó Miklós szóvivőjét a BKV-tól • Demszky nem engedi saját párttársát Hagyó helyére

MNO
2009. 08. 18. 13:27
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tekintse meg a Hír Televízió felvételét!


A Fidesz fővárosi frakcióvezetője emlékeztetett rá, hogy 2006 októberétől Hagyó Miklós (MSZP) felügyeli a BKV-t a városüzemeltetés keretében. Felhívta a figyelmet arra, hogy nem egy-két végkielégítésről, hanem sok milliárd forintról van szó, amit tisztázatlan körülmények között fizettek ki végkielégítésekre, illetve tanácsadói szerződésekre.

Emlékeztetett arra, hogy 2006 októberétől Hagyó Miklós (MSZP) felügyeli a BKV-t a városüzemeltetés keretében. „Ezért mondom azt, hogy a BKV-s ügyekbe a teljes fővárosi MSZP belebukott” – tette hozzá. Hangsúlyozva, hogy az ellenzék teljes vizsgálatot szorgalmaz ez ügyben, megjegyezte: ahhoz megkapja a támogatást az ellenzéktől a főpolgármester, hogy tisztázódjon, „három éve mi folyik a BKV-nál”. Tarlós István közölte, hogy a BKV felügyelőbizottságából (fb) azért nem hívják vissza delegáltjukat, mert ő volt az egyetlen, aki folyamatosan jelezte a problémákat, szorgalmazta a vizsgálatokat, amelyeket a többség leszavazott.

Véleménye szerint a frakcióközi egyeztetésen felvetett főpolgármesteri javaslatnak vannak előremutató elemei, de összességében mindez kevés. Hozzátette, hogy a vizsgálatok nem állhatnak meg a „BKV kapujában”, azért sem, mert az összemosási kísérletek naponta tetten érhetők. Példaként említette: zavaros dolgokat lehetett olvasni a humánpolitikai igazgató 100 millió forintos végkielégítéséről, „már abban sem vagyunk biztosak, hogy a BKV személyzetise használta fel ezt a pénzt”. Sajtóhírekre utalva megjegyezte: aligha hihető, hogy akinek 100 millió forintja van, az egy panellakásból egy másikba költözik.

Tarlós István úgy véli, a BKV menedzsmentjének leváltásával nem rendeződne a cég sorsa. Rámutatott arra: az ez ügyben zajló „maszatolás” helyett az ellenzéknek és a budapestieknek is az az érdekük, hogy a teljes igazság kiderüljön. Ugyanakkor megjegyezte: félő, hogy nem a BKV az egyetlen fővárosi cég, ahol ehhez hasonló történt. Mint mondta, az ellenzék most már roppant kíváncsi lenne arra, mi történik a Budapest Gyógyfürdői Zrt.-nél. Arra a kérdésre, hogy Hagyó Miklósnak le kellene-e mondania a BKV felügyeletéről, a frakcióvezető közölte: aki le akar mondani valamiről, az le is mond, nem csupán kilátásba helyezi azt. Ha pedig Demszky Gábor főpolgármester el kívánja venni Hagyó Miklóstól ezt a területet, erre megvan a törvényi lehetősége.

Tarlós István egyetért Demszky Gáborral abban, hogy ez ügyben a főpolgármester politikai felelőssége nem kerülhető meg. Ez esetben azonban – mint mondta – a közvetlen felelősség nem őt terheli, hanem Hagyó Miklóst. Az ellenzéki politikus Hagyó Miklós városházi kommunikációs főtanácsadójának BKV-s foglalkoztatása kapcsán csak annyit jegyzett meg, hogy ez a szerződés 2007 áprilisa óta hatályos.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.