Tudomásul vette a főváros szakbizottsága Vadnai intézkedéseit

Tudomásul vette a Fővárosi Közgyűlés egészségügyi bizottsága kedd délutáni rendkívüli ülésén a Nyírő Gyula Kórház megbízott főigazgatójának tájékoztatóját azon intézkedésekről, amelyeket az úgynevezett őssejtügy kapcsán hozott. • Őssejtbotrány: megszólalt Lantos Csaba

MNO
2009. 08. 11. 14:23
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Vadnai Mária megbízott főigazgató szerint ez az ügy nem a kórház és nem is az intézmény területén működő magánklinika ügye, hanem rendőrségi kérdés. Leszögezte, hogy ő az érintett kórházi orvos igazgatót hatáskörtúllépés és szakmai szabálytalanságok miatt felfüggesztette állásából és fegyelmi vizsgálatot indított ellene.

A bizottság minden más határozati javaslatot elutasított. Így azt is, hogy a főpolgármester rendeljen el revizori szabályossági vizsgálatot, illetve fegyelmi vizsgálatot indítsanak a megbízott főigazgató ellen, továbbá tájékoztatást kérjenek a rendőrségi eljárásról.

Pesti Imre (Fidesz) alelnök nehezményezte: a többség ismét leszavazta azt a tavaly már elutasított javaslatukat, hogy a bizottság előzetesen véleményezze a kórházigazgatók által egy évnél rövidebb időtartamra kötött szerződéseket. Ilyen jellegű megállapodás alapján bérli egy magánklinika a Nyírő Gyula Kórház egyik épületét.

Vadnai Mária arra a kérdésre, hogy a bizottság előtt évek óta ismert a klinikával kötött szerződésük, leszögezte, hogy a kórház számára létfontosságúak az ilyen megállapodások. Működésüket ugyanis részben ezekből a bevételekből finanszírozzák. A szerződések lehetővé tették, hogy a 2007-es kórházbezárások során elbocsátott 100 dolgozójuk munkát kapjon a klinikán, amely biztosította, hogy e munkatársaik kisegítsék a kórházat a hiányszakmákban.

Tüttő Kata (MSZP), a kórházi felügyelőtanács elnöke hangsúlyozta, hogy megállapításuk szerint sem a kórház, sem a magánklinika nem érintett a sajtóban megjelenő „őssejtügyben”, egyik intézményben sem zajlott ilyen kezelés. Azt is megállapították, hogy a magánklinika bérleményének egy részét továbbadta másoknak. Megjegyezte, hogy a felügyelőtanácson keresztül a bizottság is megismerheti a helyi szerződéseket.

Szolnoki Andrea (SZDSZ) bizottsági elnök felhívta a figyelmet arra: a rendkívüli ülést azért kezdeményezte, hogy megállapítsák, terheli-e valamilyen felelősség ez ügyben a főigazgatót. A szakbizottság ugyanis semmilyen határozatot nem hozhat sem a kórházi dolgozókkal, sem a magánklinikával kapcsolatban.

Andó Sándor (MSZP) hiányosnak tartotta a főigazgató által benyújtott tájékoztatót, ezért kezdeményezte, hogy a főpolgármester revizori vizsgálatot rendeljen el. Ezt a javaslatát azonban csak önmaga támogatta.

Pesti Imre is úgy vélte, hogy a tájékoztató nem teljes, szerinte ezt jelzi, hogy ez ügyben rendőrségi vizsgálat zajlik. Megjegyezte, hogy Ruff György orvos igazgatótól elvárható lett volna, hogy egy általa kezelt beteget ne a magánklinikán, hanem a kórházban lásson el.

Pokorni Zoltán (Fidesz) felhívta a figyelmet arra, hogy a szakbizottságnak nem a sajtóhírek alapján kellene eljárnia, hanem a rendőrség által lefolytatott vizsgálat megállapításainak ismeretében. Ez szolgálja ugyanis a tulajdonos önkormányzat érdekét – szögezte le.

Szalkai István (MSZP) rámutatott: nem tartja célszerűnek azt, hogy a bizottság döntsön a kórházigazgatók helyett a rövid távú szerződésekről. Azt azonban támogatta, hogy a bizottság minden ilyen szerződést megkapjon, s bárki megtekinthesse azokat.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.