300 településőr alkalmazásához kérnek támogatást

Száztíz, zömmel kistelepülés jelentkezett a településőr-programra szeptember végéig – jelentette be Tóth József, az MSZP országgyűlési képviselője szerdán Budapesten sajtótájékoztatón. A szocialista politikus, aki a Hajdú-Bihar megyei Polgár polgármestere, elmondta: a 110 település háromszáz településőr alkalmazásához kért támogatást; a pályázatok eredményéről a nap folyamán kapnak tájékoztatást az Igazságügyi és Rendészeti Minisztériumtól (IRM), és a településőrök akár már csütörtöktől munkába állhatnak.

MNO
2009. 09. 30. 10:42
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hozzátette: településőrnek a 18. életévüket betöltöttek jelentkezhetnek, akiknek legalább 8 általános az iskolai végzettségük és büntetlen az előéletük. Hozzátette: az őrök fizetését – a minimálbérnek megfelelő havi 71.500 forintot – a költségvetés biztosítja, s az önkormányzatok az őrök a felszereléséhez is kapnak egyszeri, fejenként nyolcvanezer forintos támogatást.

Tóth József közölte: a pályázatok többségét a kistelepülések nyújtották be, de egyre több város is érdeklődik, ezek a meglévő közterület-felügyelet megerősítéséhez kérnek támogatást. Példaként említette, hogy Szabolcs-Szatmár-Bereg megyéből 12, Jász-Nagykun-Szolnok megyéből 9, Borsod-Abaúj-Zemplén megyéből 7, Baranya megyéből 9, Zala megyéből 10 pályázat érkezett. Kérdésre válaszolva azt mondta, a nagyobb települések, ahol működik közterület-felügyelet, százezer forintos támogatást kaphatnak az érettségizett településőrök közterület-felügyelővé képzéséhez. Hozzátette: ott, ahol van közterület-felügyelő, a településőröket ő irányítja, ahol nincs, ott a jegyző irányítása alá tartoznak. Mint mondta, folyamatosan lehet pályázni, az IRM minden hónap 25-én bírálja el a pályázatokat. Tóth József kérdésre válaszolva megemlítette, hogy az általa vezetett Polgár is pályázott, az egy közterület-felügyelőjük mellé két településőrt szeretnének alkalmazni.

Az október 1-től alkalmazható településőrök feladata elsősorban az lesz, hogy segítsék a hivatalos és közfeladatot ellátó személyeket. Ezek mellett közreműködnek a közvagyon, például a játszóterek védelmében, támogatják az önkormányzati rendeletek betartását, bűnmegelőzési, tűzvédelmi, köztisztasági, városrendészeti célok megvalósítását; rendezvényeken közreműködnek a rendfenntartásban, forgalomirányításban, balesetnél, katasztrófahelyzetnél pedig az összehangolt segítségnyújtásban, élet- és vagyonmentésben, helyreállítási munkákban, a rend helyreállításában. A program része annak a „Rend és biztonság” nevet viselő tízpontos közbiztonsági csomagnak, amelyet Bajnai Gordon miniszterelnök szeptember 7-én jelentette be.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.