67 milliós végkielégítést tett zsebre a MÁV egyik exvezére

Több mint 67 millió forint végkielégítést kapott Kugler Flórián, aki négy évig volt a MÁV vezérigazgató-helyettese. Másfél évvel később a MÁV 13,5 millió forintos tanácsadói szerződést kötött az általa vezetett kft.-vel – tudta meg az egyik kereskedelmi televízió.

MNO
2009. 09. 30. 17:26
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A TV2 kérdésére a MÁV nem indokolta, miért kapott ennyi pénzt, csak annyit mondtak, hogy ők „semmilyen módon nem foglalkoztatták vissza” Kugler Flóriánt, aki 2002 és 2006 között volt a MÁV humánpolitikai vezérigazgató-helyettese, s 2006 tavaszán ment el a cégtől. 15 millió forintot kapott arra az időre, amikor a munkavégzés alól már felmentették, 51 millió forintot pedig normál végkielégítésként. Azaz összesen 67 millió forintot négy év vezérigazgató-helyettesség után.

A MÁV még korábban nyilvánosságra hozott megbízási szerződései között van egy másfél évvel később, 2007 novemberében egy Kugler vezette céggel kötött szerződés. A cég tanácsadásért 13,5 millió forintot kapott. A kft. ma is működik, egy budapesti címre van bejegyezve. A TV2 kérdésére Kugler Flróián csak annyit mondott: az ügyről a MÁV-ot kell megkérdezni. Azt mondta, nem szeretne nyilatkozni.

A televízió megkereste a MÁV-ot is, de kérdéseikre csak egy közleményben válaszoltak. Ebben azt írtákŰ: „A MÁV Zrt. semmilyen formában sem foglalkoztatta vissza Kugler Flóriánt, így tanácsadási feladatokra sem fizetett neki semmilyen összeget a munkaszerződése megszűnése után.”

(TV2)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.