Kizárta tagjai közül a fegyveres szakszervezetet a Liga

A Liga kizárta tagjai sorából a Fegyveres és Rendvédelmi Dolgozók Érdekvédelmi Szövetségét (FRDÉSZ), mert annak több tagszervezete pártot alapított – írta szerdai számában a kormányközeli napilap. Gaskó István, a Liga elnöke a lapnak úgy nyilatkozott: a pártalapítás megbocsáthatatlan.

MNO
2009. 09. 30. 5:44
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Népszabadság szerint feszültséget keltett a Liga és az FRDÉSZ viszonyában, hogy utóbbi tagszervezetei közül három rendvédelmi szakszervezet tagjai – a tűzoltók, a vámosok és a börtönőrök – Szövetség az Egységes Magyarországért néven pártot alapítottak. Az új párt élére Kajsza Zoltánt, a Hivatásos Tűzoltók Független Szakszervezetének elnökét választották. Az indoklás szerint elégtelennek ítélték a szakszervezetek számára nyíló érdek-képviseleti lehetőséget.

A Liga ragaszkodik a pártsemlegességhez, vezetésének érvelése szerint rendvédelmi szakszervezetek nem szervezhetnek pártot, tagjaik be sem léphetnek politikai tömörülésbe.

(MTI/Népszabadság)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.