Az új elnököt a Kormányzati Személyügyi Szolgáltató és Közigazgatási Képzési Központ által lefolytatott pályázat alapján, a statisztikáról szóló törvény értelmében a miniszterelnök hat évre nevezte ki – áll a Kormányszóvivői Iroda közleményében. A közgazdász végzettségű dr. Belyó Pál, a közgazdaságtudományok kandidátusa az – akkor a Központi Statisztikai Hivatal felügyelete alá tartozó – Ecostat Gazdaságelemző és Informatikai Intézet igazgatójaként 1998-tól országosan és nemzetközileg is ismert gazdaságelemző és előrejelző műhelyt hozott létre.
2007 óta – a kormányzati szervezetátalakítás keretében a Kopint-Datorg Rt. Kutatási Igazgatóságát és a korábbi Magyar Közigazgatási Intézet kutatói osztályát magába olvasztó – Ecostat Kormányzati Gazdaság- és Társadalom-stratégiai Kutató Intézet főigazgatója.
Belyó Pál, aki tulajdonosa a Káldor- és Fényes Elek-díjnak, jelentős szerepet játszott a hazai gazdaság-stratégiai kutatások kereteinek megteremtésében – olvasható a kommünikében.
Tagja és 2002–2008 között alelnöke a Magyar Tudományos Akadémia Statisztika Bizottságának, választmányi tagja a Magyar Statisztikai Társaságnak, évtizedek óta a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetemen gazdaságstatisztikát, a Szegedi Tudományegyetemen gazdaságpolitikát, makro- és mikrogazdaságtant, az Általános Vállalkozási Főiskolán pénzügyeket és társadalmi-gazdasági előrejelzések módszertanát oktat.
(OS)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.