Hivatalos ingatlanadó-kalkulátort indít a kormány

Hivatalos ingatlanadó-kalkulátort indít a kormány november 15-től; az APEH és az Ügyfélkapu honlapján fellelhető űrlap kitöltése után az adóhatóság számítógépes rendszere kiszámítja az ingatlan becsült értékét. Erről Szollár Domokos kormányszóvivő számolt be keddi kormányszóvivői sajtótájékoztatóján. Amennyiben a választásokon a Fidesz felhatalmazást kap az emberektől, egyik első intézkedéseként eltörli az ingatlanadót – reagált a hírre Cser-Palkovics András.

MNO
2009. 10. 06. 10:52
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szollár kiemelte: a lekérdezés ingyenes lesz, és az online felületen körülbelül 5 percet vesz igénybe. Az érdeklődőknek egy űrlap kitöltése során meg kell adniuk az ingatlannal kapcsolatos főbb adatokat: címet, alapterületet, az épület korát, felújításának idejét, a közművesítés szintjét és a lakás komfortfokozatát, a lakószobák tájolását és fekvését, valamint az ingatlan fajtáját, illetve megközelíthetőségét is.

A Fidesz eltörölné az ingatlanadót

Az ingatlanadó bevallása tekintetében nem az APEH és nem a számítástechnika segít majd az embereknek, hanem a Fidesz – reagált a hírre Cser-Palkovics András. A Fidesz helyettes szóvivője szerint amennyiben a választásokon a Fidesz felhatalmazást kap az emberektől, egyik első intézkedéseként eltörli az ingatlanadót.

(MTI, OS)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.