A mozgóboltok ellen tiltakoznak

Mozgó-ABC-k borzolják a kedélyeket a Kaposvár környéki településeken. A mernyei, várdai, jutai, somogyjádi és magyaregresi boltosok háborognak, mondván: ellehetetlenítik a mozgóboltosok az üzletüket, mivel jóval alacsonyabb áron kínálják az egyes élelmiszereket.

MNO
2009. 11. 28. 14:34
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A napokban több önkormányzat testületi ülésén is nyílt vita alakult ki a témában, ám a lakók egy része érthető módon egyáltalán nem kifogásolja az olcsóbb árut. Azért nehéz igazságot tenni – mondta a megyei internetes oldalnak Varga András várdai polgármester –, mert nem lehet csak úgy kitiltani az autós árusokat a faluból. Mert például a jégkrémesautó igen népszerű a kis falvak körében, ám szelektálni nem lehet: vagy mindet kitiltanánk, vagy egyet sem. Ráadásul a hikádi és a jutai cég érvényes működési engedéllyel rendelkezik, melyet a várostól kaptak. A házaló kereskedőket már egy ideje kitiltottuk Várdáról, de közöttük is akad olyan, akinek az engedélye fölülírja az önkormányzat rendeletét.

(sonline.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.