Kínai bolt ellen tiltakoznak Kaposváron

Aláírás-gyűjtési akciót akarnak indítani a kaposvári kiskereskedők – tovább dagad a rövidesen megnyíló kínai bolt ügye. A tiltakozó vállalkozók egy elegáns üzletben találkoztak.

MNO
2009. 11. 04. 11:11
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tiltakozó kereskedők gyűrűje, néhány vevő és a média képviselői: szinte zsúfolásig megtelt az egyik nívós ruházati üzlet Kaposvár belvárosában. Eredetileg sajtótájékoztatóra szólt a meghívó, ám az esemény parázs vitával tarkított szakmai fórummá lényegült át. A rossz minőség emléke sokkal tovább él, mint az alacsony ár miatt érzett rövidke öröm – ez a kaposvári kiskereskedők mottója. Legalábbis ez állt azon a papíron, amelyet a boltba toppanók között osztogattak.

Dér Tamás, kaposvári fideszes önkormányzati képviselő arról beszélt: nehéz helyzetben vannak a helyi kereskedők. Azzal keresték meg, hogy szükség esetén akár az aláírásgyűjtésig is elmennek. A szocialista kormány olyan törvényt hozott, amely kivette az önkormányzatok kezéből a kontroll lehetőségét – utalt az októbertől érvényes rendelkezésre. Dér Tamás nehezményezte: emiatt az önkormányzatok nem tudják, hogy egy-egy településen milyen profilú üzlet nyílik meg.

A képviselő felidézte, hogy Szita Károly polgármester már kérte a kereskedelmi törvény módosítását. A kormánypárti képviselőknek – Dér Tamás szerint – ez jelenleg nem fontos. Ezért az ellenzéki képviselőket arra kéri, hogy tegyenek meg mindent a korábbi szabályozás visszaállítására.

(sonline.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.