Simicskó: Nem kaptunk érdemi információt az Omninvestről

Nem kapott érdemi információt az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottsága az Omninvest hátteréről a Nemzetbiztonsági Hivataltól (NBH), ezért kedden a főigazgatótól kérnek tájékoztatást – mondta Simicskó István (KDNP), a bizottság elnöke a testület hétfői, több mint egyórás zárt ülését követően újságíróknak Budapesten.

MNO
2009. 11. 30. 15:30
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Simicskó emlékeztetett arra: azért hívta össze a bizottságot, hogy a képviselők tájékoztatást kaphassanak arról, a kormány milyen nemzetbiztonsági eszközöket vett igénybe a H1N1 vírus elleni oltóanyagot gyártó cég hátterének megismerésére – ugyanis Oszkó Péter pénzügyminiszter erre tett utalást. Hozzátette: azt is szeretnék, ha a közvélemény elé kerülne, hogy kik állnak a cég mögött és kikhez kerül az oltóanyagokért befolyt pénz.

A hétfői zárt ülésen az NBH egyik ezredesét hallgatták meg a képviselők több mint egy órán át, zárt ajtók mögött, a Képviselői Irodaházban. A bizottság elnöke az ülést követően újságíróknak azt mondta, nem kaptak érdemi információt a zárt ülésen, ezért – a féléves beszámolóval egybekötve – kedden Balajti Lászlótól, az NBH főigazgatójától kérnek tájékoztatást. A bizottság többi tagja nem kívánt az ülésen elhangzottakról beszélni vagy újságírói kérdésekre válaszolni. Az influenza elleni magyarországi oltóanyagot az Omninvest Kft. gyártja.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.