Szóban folytathatják a diákok

Kedden befejeződtek az őszi érettségi írásbeli vizsgái, szerdától a diákok szóban adnak számot tudásukról – közölte az oktatási tárca.

MNO
2009. 11. 10. 15:26
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A minisztérium tájékoztatása szerint az érettségi lebonyolítását érdemben megzavaró esemény nem történt, a több mint 15 ezer vizsgázó zavartalanul vizsgázhatott 14 napon keresztül. A tanulók – az idegen nyelveken folyó vizsgákkal együtt – középszinten 99, emelt szinten 44 féle tárgyat választottak érettségijükön. Több mint 15 és fél ezren tettek érettségi vizsgát 158 intézményben.

Az idei őszi vizsgaidőszakban 2371 emelt szintű és 15 854 középszintű vizsgát tesznek a diákok. Az érettségizők mind a hét (rendes, előrehozott, szintemelő, kiegészítő, ismétlő, pótló, javító) vizsgafajtát letehetik; ezúttal a vizsgák több mint fele előrehozott vizsga.

Az őszi érettségi következő szakaszában, az emelt szintű szóbeli vizsgák időszakában november 11. és 16. között csaknem 2400 vizsgára kerül sor. Ezután a középszintű szóbeli vizsgák következnek majd november 19-étől 27-éig.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.