Varga: A büdzsé érdemben nem változott, rossz a gazdaságnak

Nemmel szavaz a Fidesz és a KDNP képviselőcsoportja a 2010-es költségvetésre hétfőn az Országgyűlésben – közölte Varga Mihály, a Fidesz alelnöke sajtótájékoztatón a parlamentben.• Lekerült az Országgyűlés napirendjéről a népszámlálási törvény

MNO
2009. 11. 30. 15:56
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A politikus véleménye szerint a benyújtás óta eltelt időben a büdzsé érdemben nem változott meg, ugyanolyan rossz a magyar gazdaságnak, Magyarországnak, az itt élő embereknek, mint amilyen a beterjesztés pillanatában volt. Varga kifejtette, az ellenzéknek „váratlan támogatói” is lettek ebben a kérdésben. Ezek között említette ismert közgazdászok szombati nyílt levelét, valamint a Magyar Nemzeti Bank novemberi jelentését az infláció alakulásáról, mely szerint – mint mondta – a jegybank szakértői is úgy látják, a következő év költségvetési hiánya nem a kormány által tervezett 3,8 százalék lesz, hanem – a konszolidációs igényeket is figyelembe véve – 7 százalék körül alakul.

Kifejtette: e jelentés szerint ha semmi nem változik, és így fogadják el a költségvetést, akkor 4,3 százalék lehet a büdzsé hiánya önmagában. Ehhez társulnak még olyan tételek – folytatta –, mint például a vasút, a BKV, a garanciavállalások, amelyek 2,7 százalékot tesznek ki az MNB számítása szerint. Varga Mihály úgy véli, 2010-ben nagyon hamar elkövetkezhet az az idő, amikor a még hivatalban lévő kormánynak hozzá kell nyúlnia ehhez a költségvetéshez. Ha ez nem történik meg, akkor a következő kabinetre vár az a feladat, hogy rendbe tegye a 2010-es büdzsé számait – mondta. Kérdésre válaszolva úgy fogalmazott: „pont az a miniszterelnök vádol bennünket trükközéssel, aki már 2,6-ról 4 százalékra trükközte a hiányt”.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.