Vérkészítményektől nem lehet elkapni az új típusú influenzát

Kórházban vérrel vagy vérkészítményekből nem lehet elkapni az új influenzát – közölte az Országos Vérellátó Szolgálat főigazgatója. Miskovits Eszter hangsúlyozta: az időszakos vírusokra soha nem vizsgálják a vérmintákat, így a H1N1-re sem.

MNO
2009. 11. 14. 12:07
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ha a véradó megfertőződött az új influenzával, akkor ugyan a levett vér pár napig tartalmazhatja a vírust, de csak a plazmában – azt pedig nem adják be a betegeknek.

(hírTV)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.