Cser-Palkovics András, a Fidesz helyettes szóvivője pénteki, budapesti sajtótájékoztatóján kifejtette: szakmai körökből kiszivárgott információk alapján áprilisban 15 és 50 százalék közötti gázáremelés várható Magyarországon.
Megint a legszegényebbekre teszik a legnagyobb terhet – értékelte. A közelmúltbeli távhőáfa-csökkentésre utalva úgy fogalmazott: 1,5–2 év, valamint egy kampány közeledte kellett a szocialistáknak, hogy végre elfogadják a Fidesz javaslatát, és csökkentsék a távhő áfáját. Ezzel 17 milliárd forintot hagytak az embereknél, a gázáremeléssel viszont most 55 milliárd forintot vesznek el tőlük, amelynek döntő része a gázár-támogatási rendszer „gyakorlatilag tönkretétele” – tette hozzá. Arra a kérdésre, hogy a Fidesz – kormányra kerülése esetén – visszaállítaná-e a gázár-támogatási rendszert, és ha igen, milyen formában, Cser-Palkovics András úgy válaszolt: a formát azután lehet megmondani, ha megismerik az ország valódi gazdasági helyzetét.
Emellett a munkanélküliségi ráta 10,8 százalékos értékével kapcsolatban – amelyet pénteken publikált a Központi Statisztikai Hivatal – a politikus úgy fogalmazott: 1994 óta nem volt ilyen tragikus a helyzet, mint ma. (A 2009. november–2010. januári időszakban a 15-74 éves foglalkoztatottak száma 3 millió 750 ezer, a munkanélkülieké 456 ezer fő volt, ami 10,8 százalékos munkanélküliségi rátát jelent – közölte a KSH pénteken.) Míg a kormány szerint minden rendben van, a helyzet kiváló, addig napról napra kerülnek nyilvánosságra olyan adatok és tények, amelyek ezt cáfolják, és egyértelműen mutatják, hogy milyen súlyos helyzetben van Magyarország – összegezte Cser-Palkovics András.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.