Gyászolnak az ökölvívók, elhunyt Csenki Ferenc

Életének 88. évében vasárnap elhunyt Csenki Ferenc, Kiskunhalas díszpolgára.

MNO
2010. 03. 01. 5:20
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Pro Urbe díjas ökölvívó edző – aki a város bokszéletének megteremtője volt 1947-ben –, több magyar bajnokot és válogatottságig eljutó bokszolót nevelt. Pályafutása során Halas mellett edzősködött Kecskeméten, Kiskunmajsán, Kiskőrösön.

A halasi ökölvívó klub 1992-es újraindításánál is ott bábáskodott.

Csenki Ferenc egyszer így nyilatkozott szeretett sportágáról: „Több gyerekből nemcsak sportolót, hanem embert is kellett faragni. Volt, akit én vettem rá, hogy végezze el az iskolát, majd munkát is szereztem neki. Másokat a rendes családi életre kellett megtanítani.”

Csenki Ferenc temetéséről később intézkednek.

(baon.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.