Tanúk meghallgatásával folytatódott a szolnoki bíróságon az a per, amelyet munkaviszony-felmondás jogellenességének megállapítása ügyében indított a felperes, Kálmán Imre Vadai Ágnes ellen. Az ügy előzménye, hogy Kálmán beperelte Vadait munkaszerződésének 2007-es érvénytelen megszüntetése miatt. A 2006-os kampányt követően Vadai Kálmánnak szerződést ajánlott, és azt a felperes tudomása szerint 2010-ig megkötötték. A bíróságon januárbanKálmán azt mondta, hogy nem az ő aláírása szerepel ezen a szerződésen, amelyet az alperes akkor is tagadott.
„Vadai utasítása alapján cselekedtem”
Az alperes által beidézett tanú a 2006-ban kötött szerződésről elmondta, hogy azt Vadai utasításai alapján töltötte ki a képviselő-asszony országgyűlési hivatali irodájában. A tanú elmondta, hogy az ő jelenlétében Kálmán akkor a szerződést nem írta alá, és azt nem is tudja, hogy a dokumentumot mikor látta el a kézjegyével. A tanú tagadta, hogy ő írta alá a szerződést Kálmán helyett. Ugyanakkor kijelentette, hogy Vadai és Kálmán 2007-ig jó viszonyban volt egymással és nem emlékszik különösebb vitákra a két fél között.
A szintén beidézett karcagi MSZP-elnök elmondta, hogy a felperes feladata rendezvények szervezése volt, de konkrét szerződésről a két fél között ő sem tudott. A karcagi szervezet elnöke kijelentette, hogy mindig jó viszonyban volt Kálmánnal és nagyon zavarja a kialakult helyzet.
Biztonsági emberekkel érkezett az államtitkár
A hétfői tárgyalási napon a felperesi oldal ismét megfogalmazta azon igényét, hogy vizsgálják meg a 2006-os szerződésen lévő Kálmán aláírás hitelességét, amelynek a bíróság helyt adott és elrendelte az igazságügyi írásszakértő kirendelését. Az alperesi fél a szolnoki tárgyaláson kijelentette, hogy a 2006-os szerződésen Kálmán aláírása szerepel és állnak a szakértő bevonása elé. Egy dokumentumot valamint sms üzeneteket mutatott be az alperesi fél, amelyek szerintük azt bizonyítják, hogy a felperesnek tudnia kellett a szerződés határidejéről, amelyet 2006-ban szignált.
Vadai Ágnes lapunknak elmondta, hogy nagyon rossz fényt vet rá, hogy „bizonyítékok nélkül vádaskodunk és emiatt mindenkinek viselnie kell majd a felelősséget.” A Honvédelmi Minisztérium államtitkára több biztonsági őrrel érkezett, akik közül az egyik a tárgyalóteremben is végig jelen volt, szemben az októberi és a januári tárgyalási fordulóval.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.