A Fidesz számára a választások megnyerésén túl ennek az esztendőnek az igazi feladata az, hogy „amit örököltünk, azt pontosan feltárva, leltározva és megismerve elvégezzük a tűzoltó jellegű munkákat, hogy működésben tarthassuk az önkormányzatokat, az egészségügyet, egyáltalán az életünket” – fogalmazott az ellenzéki politikus. „Ha el tudjuk kerülni azt, hogy tömegesek legyenek az önkormányzati csődök és tömegesen zárjanak be kórházak az év második felében, akkor már sokat tettünk a jövőnk érdekében” – mondta Kövér.
„Ami pénzt ugyanis ezek a költségvetésbe beleírtak”, az például az egészségügy finanszírozására „gyakorlatilag júliusig elegendő” – tette hozzá. Szerinte ahhoz, hogy az új kormánynak ez a lehetősége meglegyen, ahhoz „oda kell menni és el kell kezdeni alkudozni az IMF-el, amelynek a hitele, pénzei jelen pillanatban az ország működőképességét garantálják”. Kialkudtak „ezek” 3,8 százalékos államháztartási hiánycélt, amelyről pontosan tudtuk akkor is, amikor ezt a költségvetési törvénybe iktatták, hogy egy szó nem igaz belőle – fogalmazott az ellenzéki politikus, aki szerint egyébként „úgy ahogy van, semmi sem igaz” a költségvetésben.
Kövér szerint az idei költségvetést illetően „ki kell egyezni az országot finanszírozó hitelezőkkel”, miszerint „engedjék meg, hogy legalább a valóságot írjuk be”, még akkor is, ha nem 3,8 százalék lesz a hiány, hanem „ki tudja mennyi”. Kövér szerint „minden disznóságot, jogsértő ügyet” leltározni kell, mert valószínű, hogy még „garmadával rejlenek valahol az íróasztalok mélyén” és valamennyit nyilvánosságra kell hozni. Mint mondta: részben azért, hogy tudják, honnan indulnak és ehhez képest tervezhessék meg a teendőket, másrészt pedig azért, hogy a polgárok is tudják meg, hogy honnét indult az új kormány és „ehhez képest tudják rajtunk számon kérni az elmozdulás irányát és mértékét”. Kövér László szerint azért is szükség van az alapos leltárkészítésre és a felelősök számonkérésére, hogy „vessünk véget egyszer s mindenkorra annak”, hogy Magyarországot egy „következmények nélküli országnak” lehessen tekinteni. Szerinte ugyanis „szétlopták az országot és nem kicsit, nagyon”. Ha most nem lesz következménye, „akkor bármikor, bárki ugyanezt megismételheti velünk, meg az utódainkkal”.
Az utolsó utáni pillanatban vagyunk – vélekedett az ellenzéki politikus, aki szerint sokkal rosszabb állapotban van az ország, mint 1990-ben volt. Kövér László úgy fogalmazott: akkor ugyanis „még volt hite az embereknek”, de 2002 után „éppen ezt a hitet tették tönkre”, s szerinte „ez a legnagyobb kártétele az elmúlt néhány esztendőnek”. Mint mondta: „balekok, lúzerek országa lettünk”, amivel nem csak az a baj, hogy a becsületes ember úgy érzi, hogy kisemmizték, megalázták, hanem az országnak a másik fele, amelyik azt mondja; köszöni, ebből nem kér, azt tanulja meg, hogy ha nem akarsz lúzer lenni, taposs át mindenen és mindenkin, boldogulj, ahogy tudsz.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.