Cigányvajdák tisztelegnek Marian Cozma emlékművénél

A cigányság képviseletében cigányvajdák gyújtanak gyertyát és róják le kegyeletüket csütörtök délután Veszprémben, Marian Cozma emlékművénél – közölte Kállai Csaba országos cigány fővajda sajtótájékoztatón kedden Veszprémben.

MNO
2010. 04. 06. 16:27
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Mindnyájan nagyon sajnáljuk, ami Marian Cozmával történt, együtt érzünk a szülőkkel, tudjuk, hogy a sebek sosem fognak begyógyulni – mondta Kállai Csaba. Hozzátette: sajnálja, hogy nem volt ott a gyilkosság helyszínén egy olyan ember sem, aki azt kiáltotta volna; „ne bántsd, ne öld meg”.

„A bűnösnek van neve, s az bűnhődjön, alig várjuk mi is, hogy kimondják annak az embernek a nevét, aki éppen azzal az eszközzel az életét elvette Marian Cozmának” – hangsúlyozta Kállai Csaba.

Debreczenyi János, Veszprém fideszes polgármestere elmondta: ő kereste meg Újszászon az országos cigány fővajdát, hogy mit szólna ahhoz, ha a cigányság is kegyelettel és gyertyagyújtással emlékezne Marian Cozmára, a veszprémi emlékműnél. Ugyanis azt megelőzően pedig – a gyilkosságot követő napokban – az országos fővajda hívta őt fel, majd találkoztak is Veszprémben és beszéltek a tragikus eseményről – tette hozzá Debreczenyi János, megjegyezve, hogy a fővajda egyértelműen fogadókész volt a javaslatára. Debreczenyi János közölte: természetesen ő is jelen lesz csütörtökön a vajdák kegyeleti megemlékezésekor az emlékműnél. Marian Cozmát, az MKB Veszprém és a román kézilabda válogatott tagját 2009. február 8-án hajnalban gyilkolták meg Veszprémben, a Patrióta lokál előtt.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.