Egyre kevesebb a belvízzel elöntött terület

Lassan csökken a belvízzel elöntött földterületek nagysága Hajdú-Bihar megyében, de még meghaladja a 8800 hektárt a belvizes terület a Tiszántúli Környezetvédelmi és Vízügyi Igazgatóság (Tikövízig) térségében – közölte Bara Sándor védelemvezető vasárnap.

MNO
2010. 04. 25. 15:46
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tájékoztatása szerint a Tisza mentén, a Hamvas-Sárréten, a Köselynél és a Berettyó alsó szakaszán még másodfokú a védelmi készültség. A 14 üzemelő szivattyútelep több mint egymillió köbméternyi vizet emelt át vasárnap a befogadó folyókba és csatornákba. Az elöntött területekből 2600 hektár vetés, 1950 hektár szántó, 2600 hektár rét és legelő, a többi egyéb földterület.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.