Szigeti nem mond le, inkább alszik még rá egyet

Szigeti Péter egyelőre nem mond le posztjáról. Az Országos Választási Bizottság elnöke sajnálkozását fejezte ki a hosszú várakozási idő miatt, és hasonlóan cselekedett Virág Rudolf, az Országos Választási Iroda vezetője is. • „Visszásság állt elő”: vizsgálatot indít az adatvédelmi biztos • Botrányos választás: bebizonyosodott az OVB totális alkalmatlansága?

MNO
2010. 04. 12. 14:48
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Virág Rudolftól egy hétfői, budapesti sajtótájékoztatón azt kérdezték, lemond-e vezetői tisztségéről a vasárnapi választással kapcsolatos problémák, a kijelölt szavazókörökben elhúzódó szavazás miatt. Az OVI elnöke azt mondta, ez a kérdés az őt kinevező Varga Zoltán önkormányzati, a választási ügyekért felelős miniszter és az ő saját ügye. Hozzátette: amennyiben döntés születik a kérdésben, azt ezt követően fogja bejelenteni.


Az Országos Választási Bizottság (OVB) elnöke még nem döntötte el, lemond-e posztjáról, vagy a helyén marad. Szigeti Pétert hétfőn egy budapesti sajtótájékoztatón az OVB vasárnapi döntéseivel kapcsolatban kérdezték. Arra a kérdésre, lemond-e tisztségéről, mint arra több politikus is felszólította, úgy válaszolt: „Erre még alszom egyet”.

Nem szervezési mulasztás okozta vasárnap, hogy egyes az igazolással szavazók számára kijelölt szavazókörök előtt hosszú sorok kígyóztak – mondta az országgyűlésiképviselő-választás első fordulójának tapasztalatairól tartott sajtótájékoztatón Virág Rudolf, az Országos Választási Iroda vezetője hétfőn. Virág sajnálkozását fejezte ki a hosszas várakozásért. Hangsúlyozta: az igazolással szavazásra vonatkozó törvény olyan mértékben megköti a választási igazgatás szerveinek kezét, hogy csak kicsi a mozgásterük a szavazás gyorsítására.

Végrehajthatatlan törvényt alkotott az Országgyűlés az igazolással szavazásra – mondta az országgyűlésiképviselő-választás első fordulójának tapasztalatairól tartott sajtótájékoztatón az Országos Választási Bizottság elnöke. Szigeti Péter sajnálkozását fejezte ki, amiért hosszú sorok kígyóztak egyes igazolással szavazásra kijelölt szavazókörök előtt vasárnap az országgyűlésiképviselő-választáson. Mint mondta, az egyes szavazókörökben 600-1200 szavazó van, erre „rakódik rá” az igazolással szavazók száma, amely egyes esetekben a kétezret is megközelítette. A szavazásra 13 óra állt rendelkezésre, és amennyiben egy szavazóra csak egy percet fordítanak az adminisztráció során, akkor is csak legfeljebb ezer választó tudja leadni szavazatát a szavazókörben. Az igazolással jelentkező nyilvántartásba vétele és az igazolás ellenőrzése időigényes – tette hozzá –, ezt a jogalkotónak előre kellett volna látnia, de elkövette azt a hibát, hogy nem készített ilyen modellszámításokat.

(MTI)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.