Felfüggesztették a jobbikos mentelmi jogát

Felfüggesztette az Országgyűlés hétfőn a jobbikos Samu Tamás Gergő mentelmi jogát.

MNO
2010. 06. 14. 17:54
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Országgyűlés mentelmi bizottsága június 8-i ülésén döntött úgy, hogy a képviselő mentelmi jogának felfüggesztését javasolja a parlamentnek. Samu Tamás Gergőt a Budapesti Nyomozó Ügyészség azzal vádolja, hogy 2008. március 15-én több emberrel együtt rátámadt a rendőrökre. Rubovszky György, a testület kereszténydemokrata elnöke az MTI-nek a bizottság zárt ülése után azt mondta: a kérdésben a jobbikos képviselő levele alapján egyhangúlag döntöttek. A bizottsághoz egy közvádas ügy miatt került a jobbikos képviselő mentelmi jogának felfüggesztése.

Skoda Gabriella, a Fővárosi Főügyészség szóvivője május 13-án elmondta: másfél évvel ezelőtt vádat emelt a Budapesti Nyomozó Ügyészég Samu Tamás Gergő ellen, akit azzal vádolnak, hogy több emberrel együtt rátámadt a rendőrökre 2008. március 15-én. Skoda Gabriella akkor közölte, hogy a mentelmi jog felfüggesztését a bíróságnak kell majd kezdeményeznie.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.