Csalás és okirat-hamisítás is történt a pénzszivattyúnál?

Csalás, okirat-hamisítás és gazdasági előny jogosulatlan megszerzésének gyanúja miatt feljelentéskiegészítést tesz a rendőrségen a pétervásárai körzet fideszes országgyűlési képviselője az Észak-Hevesben működő Leader-közösség tevékenysége miatt. • A hevesi MSZP-vezető irányította a pénzszivattyút? + Videó

MNO
2010. 08. 18. 10:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Horváth László, aki a Fidesz Heves megyei önkormányzati választási listavezetője is egyben, Egerben tartott szerdai sajtótájékoztatóján utalt arra: a nagyvisnyói polgármester feljelentése alapján már nyomoz a rendőrség a 33 önkormányzatot összefogó fejlesztési társaság tevékenységével kapcsolatban hűtlen kezelés miatt, ismeretlen tettes ellen. A polgármester feljelentéséhez nyújtanak be kiegészítést, szintén ismeretlen tettes ellen – tette hozzá a politikus.

A politikus elmondta: a feljelentéshez egy 30 oldalas mellékletet csatol. Az iratok olyan szerződéseket tartalmaznak, amelyek külső szakértőkkel köttettek, illetve készpénzfizetési számlákat. Közlése szerint a vállalkozók versenyeztetése formális volt, minden esetben ugyanaz a két vállalkozás adott be pályázatot és mindig ugyanaz a pályázó nyert. Ugyanakkor a szerződéseknek nincs tartalmuk, sem az elvégzendő feladatokra, sem az elszámolásra, sem az ellenőrzésre vonatkozó feltételeket nem tartalmazzák – tette hozzá.

Az országgyűlési képviselő hangsúlyozta, hogy miközben a közhasznú társaság hét dolgozót főmunkatársként foglalkoztat, talált olyan egynapos szaktanácsadásról szóló szerződést, amely félmillió forint díjazást tartalmaz. Mint elmondta, kérdőívkitöltésre, szintén egynapos munka keretében, ugyancsak félmillió forintot számolhatott el valaki, s olyan megbízást is talált, amelynek napi díjazása 100 ezer, illetve 160 ezer forint.

Adatfeldolgozásra 10 millió, üzleti tanácsadásra pedig 3,8 millió forintot költött a Leader-közösség, miközben szűken vett üzleti tevékenységet nem is folytat – közölte Horváth László. A történtek esetleges politikai vonatkozásainak felderítése, ha vannak ilyenek, a rendőrségi nyomozás feladata – mondta a fideszes képviselő.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.