A Halász Pálma által a családon belüli erőszak büntethetősége érdekében indított népi kezdeményezés aláírásgyűjtés csütörtökön ért véget. Halász Pálma közölte, hogy a határidő lejárta előtti napon néhány száz aláírás hiányzott a szükséges 50 ezerhez, ezért nem adták le az íveket az Országos Választási Irodán (OVI). Hozzátette: azóta is folyamatosan érkeznek postán az újabb aláírásgyűjtő ívek, de ezeket már nem tudják felhasználni.
Halász Pálma ugyanakkor hangoztatta: így is célt értek, mert sikerült a társadalom figyelmét felhívni egy olyan „tabutémára”, amely nagyon sok családot érint Magyarországon. Elmondta, bíznak abban, hogy lesz egy olyan „érzékeny” képviselő a parlamentben, aki felkarolja kezdeményezésüket, és interpellációt nyújt be a Háznak az ügyben. Közölte, az összegyűjtött aláírásokat közjegyzővel hitelesíttetik, majd a jogszabályoknak megfelelően megsemmisítik, az erről szóló dokumentumokat pedig mind az OVI-hoz, mind pedig az Országgyűlésnek megküldik.
Halász Pálma korábban, az Országos Választási Bizottság ülésén a kérdés hitelesítésekor egyebek mellett arra emlékeztetett, hogy az ENSZ főtitkára 2005-ban féléves határidőt adott a magyar államnak, hogy önálló büntető törvénykönyvi tényállásban szabályozza a családon belüli erőszakot, de ez azóta sem történt meg.
Az alkotmány szerint országos népi kezdeményezést legalább 50 ezer választópolgár támogató aláírásával nyújthatnak be, az országos népi kezdeményezés arra irányulhat, hogy az Országgyűlés hatáskörébe tartozó kérdést az Országgyűlés tűzze a napirendjére. Az országos népi kezdeményezésben megfogalmazott kérdést az Országgyűlés köteles megtárgyalni.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.