Minden harmadik BKV-busznál találtak meghibásodást

Minden harmadik BKV-busznál talál valamilyen műszaki problémát a Nemzeti Közlekedési Hatóság – tudta meg az MR1-Kossuth Rádió. Pénz hiányában sorozatosan elmaradnak a nagyjavítások, pedig a buszpark amúgy is nagyon öreg.

MNO
2010. 08. 07. 12:06
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A leggyakrabban alvázrepedés, szélvédőtörés, olajszivárgás miatt vonja be azonnal a Nemzeti Közlekedési Hatóság egy busz műszaki engedélyét. Az MR1-Kossuth Rádió információi szerint a hatóság tesztjein egyre több BKV-busz akad fenn, nemrég hét midibuszt kellett visszahívni.

Lovas Károly, a szervezet elnökhelyettese azt mondja, általában szúrópróbaszerűen ellenőriznek, és az esetek mintegy harmadában találnak valamilyen hibát. Előfordul, hogy a hibás buszok a helyszínen is megjavíthatók, többször azonban azonnal érvénytelenítik a jármű műszaki engedélyét.

A BKV-buszok átlagéletkora több mint tizenöt év – mondja a buszos szakszervezet vezetője. Nemes Gábor hozzáteszi: a több száz buszból álló járműparkban csak a százötven Volvo számít újnak. Nemes Gábor szerint azonban nemcsak a buszok elöregedése a gond, hanem az is, hogy nincs pénz nagykarbantartásra.

(www.mr1-kossuth.hu)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.