A KDNP javaslatai még jobban kiterjesztik a szabad médiateret

A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) értetlenül áll az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet (EBESZ) magyar médiaszabályozást kritizáló állásfoglalása előtt, amely álláspontjuk szerint oktalanul bírálja a tervezett szabályozást. • Pelczné: A szocialisták durván lejáratják Magyarországot

MNO
2010. 09. 08. 13:20
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Miközben a szervezet a politikai befolyásolás lehetőségével vádolja meg a magyar médiahatóságot, szakmai érvek nélkül éppen maga avatkozik be politikai állásfoglalással a magyarországi szabályozásba – olvasható az MTI-hez eljuttatott közleményben.

A kommünikében felidézik, hogy a Pálffy István kereszténydemokrata képviselő által beterjesztett módosító indítvány szerint mindenkinek joga van egy teljes, szabad versenyben folyó újságíráshoz való hozzáféréshez. A KDNP médiaszakembere olyan jog alapítását is javasolja, amely a közönség alapvető jogaként határozza meg a közmédián keresztül az oktatáshoz és a neveléshez való hozzáférést is, és számos ponton könnyítené és segítené a szerkesztői és újságírói szabadság megvalósulását – írták.

Mindezek a KDNP-javaslatok a szabad médiatér kiterjesztésének fontos garanciái lehetnek, amelyek számos európai ország szabályozásában is megtalálhatók. A KDNP ezért értetlenül áll az EBESZ sajtószabadság-képviselőjének közleménye előtt, amely a KDNP javaslatainak ismerete nélkül, vagyis oktalanul bírálja a tervezett magyar médiaszabályozást – írják.

Kedden egy jogi szakvélemény alapján ismét a magyar médiacsomag módosítását szorgalmazta az Európai Biztonsági és Együttműködési Szervezet sajtószabadság-képviselője. Bécsben kiadott sajtóközleményében Dunja Mijatovic egyebek között azt írta, hogy a magyar médiacsomag nagyon komoly aggodalomra ad okot. A sajtószabadság-képviselő levelet intézett a tárgyban a magyar külügyminiszterhez. „Ha változatlanul hagynák, akkor erőteljesen korlátozná a médiapluralizmust, a sajtó függetlenségét, megszüntetné a közszolgálati média függetlenségét, és bénító hatással lenne a demokráciában alapvető fontosságú szabad véleménynyilvánításra és nyilvános vitára” – idézett a bécsi közlemény a levélből.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.