Schmitt bízik benne, hogy csökkennek a szlovák fenntartások

Schmitt Pál köztársasági elnök hétfőn udvariassági látogatáson fogadta Mikulás Dzurinda szlovák külügyminisztert a Sándor-palotában. A szívélyes találkozón áttekintették a két ország közötti együttműködés lehetőségeit és egyetértettek, hogy Magyarországot és Szlovákiát sok közös ügy köti össze. • Magyar–szlovák külügyminiszteri találkozó Budapesten

MNO
2010. 09. 27. 10:25
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A tárgyaló felek megerősítették, hogy mindketten jó szándékkal és az együttműködés jegyében fordulnak a vitás kérdések rendezése felé és reményüket fejezték ki, hogy a mindkét országban megalakult új kormányok között is pozitív légkör lesz uralkodó.

A köztársaság elnöke elismerését fejezte ki, hogy a szlovák kormány enyhítette a nyelvtörvény ellen elfogadott rendelkezéseket és bízik abban, hogy a kettős állampolgárság kapcsán felmerült szlovák fenntartások csökkenni fognak.

A köztársasági elnök jelezte, hogy még az idén ellátogatna szlovák kollégájához. Ennek kapcsán Mikulás Dzurinda reményét fejezte ki, hogy a látogatásra minél előbb sor kerül. A találkozón Schmitt Pál gratulált a külügyminiszternek, hogy Budapesten lefutotta a maratoni távot. Mindketten úgy ítélték meg, hogy kétségbevonhatatlan jele a két ország népei közti barátságnak, hogy több mint tízezer résztvevő hangos tapssal üdvözölte a külügyminiszter részvételét a versenyen.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.