Sikerdíjat szednek az iszapkárosultaktól az ügyvédek?

Ingyen vállalja a kolontári és devecseri vörösiszap-károsultak jogi képviseletét a kártérítési perben egy siófoki ügyvéd. A jogászt felháborította, hogy kollégái 13 százalék plusz áfa sikerdíjat tartalmazó szerződést kívánnak kötni a károsultakkal – írja az egyik megyei hírportál.• Vörösiszap: indul az értékbecslés, van hely az újjáépítéshez is

MNO
2010. 10. 26. 6:44
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A pertársaságot alakító kolontári és devecseri károsultak a Sonline.hu információi szerint hétfőn délután találkoztak az ügyvédekkel, akik a megyei portál birtokában lévő szerződéstervezet szerint sikerdíjat kérnek munkájuk fejében, mégpedig 13 százalék plusz áfát. A megállapodástervezet szerint megbízási díj is megilleti az ügyvédeket, ami nem tartalmazza a Budapesten kívüli útiköltséget, s természetesen a szakértői díjakat és a perilletéket is a megbízóknak, azaz a vörösiszap-katasztrófa károsultjainak kell állni – írja a Sonline.hu. A portál szerint írásba foglalták azt is, hogy amennyiben idő előtt megszűnne a szerződés köztük és a kárt szenvedett megbízók között, úgy nettó ötvenezer forintos óradíjat számolnak fel.

Ha végigviszi egy ügyvéd a pert, akkor a hatályos igazságügy-miniszteri rendelet értelmében külön megállapodás hiányában öt százalék munkadíj számolható fel, tehát egy húszmilliós perérték esetén egymillió forint – közölte az ügyvéd. Ez az irányadó és korrekt, hiszen figyelembe kell venni azt az alkotmányos alapjogot is: a szolgáltatásnak és az ellenszolgáltatásnak egymással arányban kell állnia. Még az ügyvédeknek, sőt a sztárügyvédeknek is ügyelni kellene erre. A 13 százalék a jogász szerint vicc, nyerészkedés a szorult helyzetben lévő ügyfeleken. Nem is beszélve az ötvenezer forintos óradíjról – írja a portál.

(sonline.hu)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.