Százezer pókerezőt tesznek adócsalóvá

Szakértői vélekedések szerint akár százezer magyar állampolgárt is potenciális adócsalóvá tehetnek az idehaza illegálisan működő, sportfogadást és pókerezést kínáló internetes oldalak. Manapság a tévéadókat és a világhálót is elöntik az olyan hirdetések, amelyekben a külföldi cégek arra buzdítják a nézőket, olvasókat: fogadjanak sportmeccsekre vagy kártyázzanak pénzben.

Magyar Nemzet
2010. 12. 01. 3:02
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ám a reklámok arról nem tesznek említést, hogy az internetes oldalakon nyert summát fel kell tüntetni az adóbevallásban, és az összegek után negyven százalék közterhet kell fizetni.

A statisztikai homály oka, hogy a magyar nyelvű, legtöbbször angol elnevezésű oldalak illegálisan, vagyis hazai engedély nélkül működnek. – Itthon kizárólag az adóhatóság engedélyével lehet sportfogadási, kaszinó- és kártyajátékot szervezni, ám internetes játékszervezésre csak a Szerencsejáték Zrt.-nek van jogosultsága – olvasható a szerdai Magyar Nemzetben, amelyből további részleteket is megtudhat.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.