Az öt „nemzeti ügy” mindegyikéért több minisztérium felel, így az eredményesség nem egyes tárcák teljesítményét méri, hanem az összkormányzati teljesítményt. A legsikeresebb terület, 69 százalékkal, a „demokratikus normák” fejezet célkitűzéseinek teljesülése, s alig valamivel mögötte, 61 százalékkal, a „rend” ígéretének teljesülése áll – teszik hozzá. A legtöbb teendő a „gazdaság” (36 százalékos eredményesség), az „egészségügy” (39 százalékos eredményesség) és a „szociális biztonság” (42 százalékos eredményesség) területén maradt – szerepel az elemzésben.
Emlékezetes, hogy a Fidesz választási sikere után, koalíciós kényszer híján, az új kormányfő pártja választási programja vált kormányprogrammá. Az egyértelmű választási eredmény, továbbá a választási program és a kormányprogram szimbolikus egysége példa nélküli volt az elmúlt húsz évben – olvasható az elemzésben. Mindez különösen fontossá teszi, hogy a kormányon is megígért választási célkitűzések teljesülését nyomon kövesse az intézet.
Tény, hogy az elmúlt egy év fejleményei alapján bővült a kormányzati célkitűzések sora. Az ilyen új célokat – mint például az államadósság csökkentését – azonban nem lehet számon kérni a kormányprogram teljesülése vizsgálatakor – szerepel az elemzésben.
A Nézőpont Intézet szándéka az, hogy a lehetőségekhez mérten objektív képet adjon a kormány eddigi munkájának eredményéről, az egyes célok teljesülésének értékelésekor ugyanakkor elsősorban elemző csapatuk véleményére támaszkodtak. Az intézet kormányértékelése nem elítélni vagy dicsérni akarja a kormányt, hanem, innentől kezdve rendszeres időközönként tükröt tartani elé.
A teljes elemzést itt olvashatják.
(Nézőpont Intézet)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.