A megszűnés szélén tántorog Magyarország politikai évkönyve?

Könnyen elképzelhető, hogy az idén utoljára jelent meg a Magyarország politikai évkönyve – hangzott el a legfrissebb, immár csupán DVD-n megjelenő kiadvány keddi budapesti bemutatóján. Sándor Péter beszámolt arról, hogy ha novemberig nem sikerül 15 millió forintot összegyűjteniük, akkor megszűnik a sorozat.

Kovács András
2011. 05. 31. 17:53
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A saját gyermekünknek érezzük ezt az évkönyvsorozatot – hangsúlyozta Sándor Péter, a sorozat egyik szerkesztője. – 1988 óta készítjük el az adott év politikai összefoglalását, kezdetben mindegyik könyv papír alapon jelent meg, addigra most már csak digitális formában lehet kézbe venni – tette hozzá. – Arra kértük a mostani kötetbe író szerzőket, hogy hangsúlyosan szerepeltessék a kétharmados kormánytöbbség és a Jobbik térnyerése által létrejött politikai környezetet – mondta Sándor.

A szerkesztő szerint a kiadvány egyik alapvető jellegzetessége, hogy naptári év szerint méri az időt, szemben több más szemponttal. Nehéz feladatot jelent a szerzők számára egy adott időszakot december 31-gyel lezárni, de ezt a feladatot az idén is mindenki megoldotta – mutatott rá a politológus.

Sándor arról is beszélt, ha novemberig nem gyűlik össze 15 millió forint a kötetet kiadó alapítvány számláján, akkor a mostani volt az utolsó bemutató. Elfogyott a pénzünk, nem tudjuk tovább csinálni – hívta föl a figyelmet. Végül a szerkesztő megkérte a jelenlévőket, hogy segítsenek a korábban megadott határidőig összegyűjteni a pénzt, hogy jövőre is elkészülhessen a politikai évkönyv.

Ötven szerző elemez

A 2010-ről szóló mostani politikai évkönyv első fejezetében a közélet egészéről 50 szerző elemez, mutatja be az országgyűlési és önkormányzati választásokat, a választási kampányokat, a létrejött kétharmados parlamenti többséget, a pártokat és a pártrendszert (benne a szélsőjobboldali politika iránti igényt), 2010 alapvető politikai folyamatait és azok okait. A kötet természetesen külön szól kiemelt témákról is, például az alkotmányozási folyamat 2010-es történéseiről, egy rendkívül részletes dokumentum-összeállítással az úgynevezett történeti alkotmányról és a vörösiszap-katasztrófáról is. A szerzők között elemzők, tudósok, kampányszakértők és aktív politikusok egyaránt megtalálhatók.

A második fejezetben 27 szerző a kormányzati rendszert és a kormányzást mutatja be. Itt kiemelt jelentőségű az állami ellenőrzésről szóló alfejezet. A harmadik fejezetben található a közpolitikákat, mindenekelőtt a gazdaságpolitikát elemző írások sora. A negyedik fejezet tartalmazza a dokumentumokat, fotókat, közvélemény-kutatásokat és egyéb írásokat, kronológiákat.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.