Navracsics Tibor miniszterelnök-helyettes elmondta, az együttműködés célja, hogy jó, a nemzetiségek életkörülményeit javító jogszabályok szülessenek, amelyek biztosítják számukra az önazonosságuk megőrzésének lehetőségét, és azt: senkinek a boldogulását se akadályozza, hogy valamely kisebbséghez tartozik. A megállapodást a közigazgatási és igazságügyi miniszter és a tizenhárom – a bolgár, a roma, a görög, a horvát, a lengyel, a német, az örmény, a román, a ruszin, a szerb, a szlovák, a szlovén és az ukrán – kisebbségi önkormányzat vezetője szignálta.
Nagy Anna kormányszóvivő kiemelte: az együttműködés a január elsején életbe lépő új alaptörvény érvényesülését segíti, amely kimondja, hogy a nemzetiségek államalkotó tényezők. Szavai szerint a megállapodás hozzájárul a nemzetiségi közösségek jogainak és kulturális autonómiájának érvényesüléséhez is. Hogy a miniszterek stratégiai partnerségi megállapodásokat kössenek, s társadalmi szervezeteket vonjanak be a feladatkörükbe tartozó jogszabályok előkészítésébe, a tavaly elfogadott, a társadalmi részvételről szóló törvény írja elő.
Stratégiai partnerség olyan szervezetekkel alakítható ki, amelyek az adott jogterület szabályozásának előkészítésében széles társadalmi érdeket jelenítenek meg; így a minisztériumok partnerei lehetnek a kisebbségi önkormányzatok mellett egyházak, civil, szakmai és tudományos szervezetek, köztestületek és határon túli magyar szervezetek.
A KIM korábban stratégiai partnerségi megállapodást kötött az Amerikai Kereskedelmi Kamarával (Amcham) és a szellemi tulajdon védelmével foglalkozó szervezetekkel.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.