Budaházy szabadlábra helyezését kérte az ügyvédje

Budaházy György szabadlábra helyezését kérte ügyvédje, elsősorban védence gyermekeire hivatkozva, a terrorcselekmények vádjával folyó büntetőper hétfői tárgyalásán, a Fővárosi Bíróságon. • Üzenete érkezett: „Vigyázz patkány, szappant főznek belőled” • Újabb MSZP-s politikust hallgattak meg a Budaházy-perben + Videó • Kókát a folyosón is érte atrocitás, de nem beszélt róla + Videó • Nem véletlenül arra járó, „kóbor nyilasok” támadtak • Budaházy-ügy: rettegtek a kispesti irodaház dolgozói

MNO
2011. 06. 06. 9:55
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Budaházyt két éve tartják fogva. Az eljárás korábbi szakaszában több gyanúsított is hónapokig előzetes letartóztatásban volt, jelenleg azonban már csak az első-, illetve a harmadrendű vádlott, Szász Endre áll a legsúlyosabb kényszerintézkedés hatálya alatt. A Fővárosi Bíróság utoljára három hónapja utasította el Budaházy szabadlábra helyezési indítványát, amelynek elbírálása másodfokon még folyamatban van.

A hétfői tárgyaláson az elsőrendű vádlott védője, Szikinger István elsősorban arra hivatkozott, hogy Budaházy gyermekei nagyon megsínylik édesapjuk többéves távollétét, különösen az egyik kislány, akinél már súlyos, szakértők által is leírt lelki problémák merültek fel. Az ügyvéd azzal is érvelt, hogy eddig nem kaptak részletes, érdemi választ szabadlábra helyezési indítványaikra.

Gondoskodni fognak róla, hogy alkalmazhassák a nyomkövetőt

Szikinger István megjegyezte, hogy a házi őrizet elrendelésénél alkalmazható elektronikus nyomkövető már több mint egy évtizede a magyar szabályozás része, különböző okok miatt azonban a hatóságok mégsem alkalmazzák, de ez nem írható a vádlott terhére. Ezért őt nem érheti hátrány, és a védelem gondoskodni fog arról, hogy lehessen alkalmazni a berendezést – tette hozzá.

A kényszerintézkedés kérdésében Budaházy kijelentette: meglehetősen sérelmes a számára, hogy a bíróság azt feltételezi róla, ha kiengedik, megszökik és végleg elhagyja a gyermekeit. Ismételten szóvá tette, hogy az előzetes letartóztatásban sérülnek védekezéshez fűződő jogai, alig van lehetősége az eljárás iratai, a bizonyítékok megismerésére. Budaházy megjegyezte azt is: sok nyomozás indult ellene az elmúlt nyolc évben, de sohasem vonta ki magát az eljárások alól, jelen perben is mindvégig részt kíván venni.

A hétfői tárgyaláson a XIII. kerületi Hollán Ernő utcai jegyiroda elleni Molotov-koktélos támadással kapcsolatos vádpontban hallgat ki tanúkat a bíróság. Először egy középkorú nő sírva beszélt arról, hogy amikor 2008 márciusában a Hungarica együttes koncertjére akart tíz jegyet venni, az eladólány azt mondta neki: fasisztákat nem szolgálnak ki, egy férfi alkalmazott pedig karon fogta és kikísérte a helyiségből. Ezután a nő internetes portálokon, például a Kuruc.infón szóvá tette a történteket, április 1-jén pedig bekövetkezett a merénylet.

A nő a tárgyaláson hosszan, sírva panaszkodott amiatt, hogy sem a fogyasztóvédelmi hatóság, sem az Egyenlő Bánásmód Hatóság nem orvosolta a jegyirodában elszenvedett sérelmeit, illetve azt mondta, hogy a „nemzeti oldalon” nincsenek agresszív emberek, csak segítőkészek és jószívűek. „Nem értem, hogy miért kell itt lennem nekem, és ezeknek a rendes, jószívű hazafiaknak” – mondta a tanú a vádlottak padjára mutatva.

A vád szerint a jegyiroda elleni támadást a Budaházy György által irányított Hunnia Mozgalom tagjai követték el. A 2008. április 1-jén elkövetett gyújtópalackos akció nyomán az irodahelyiség kiégett, a kár mintegy félmillió forint volt.

(MTI)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.