Május 2-án, Bin Laden likvidálásakor a fejlett országok fokozottabb védelemmel látták el magukat. A 40 napos mohamedán gyász miatt senki sem számíthatott az al-Kaida gyors válaszcsapására – jelentette ki Pintér Sándor az Európai Újságírók Szövetsége Magyar Tagozatának rendezvényén. Elmondása szerint ez idő alatt zajlott Brüsszelben a belügyminiszterek tanácskozása, amely helyzetfelmérésre szolgált, valamint a védekezési mechanizmusok kidolgozására.
A Budapesti Üzleti és Kommunikációs Főiskola szervezésében megtartott sajtóbeszélgetésen felhívta a figyelmet arra, hogy közeledik a szeptember 11-i New York-i terrortámadás tizedik évfordulója. Reményét fejezte ki, hogy a radikális iszlamista terrorszervezet nem akarja majd emlékezetessé tenni az őszt. Pintér kifejtette, hogy az al-Kaida a szervezet néhai alapítója és feje nélkül „önállóan működő sejtjeire” bomlott szét, az operatív központi irányítás jelentősen meggyengült. A belügyminiszter leszögezte, hogy kiemelt terrorcselekményekkel nem, azonban kisebb akciókkal számolni lehet. Ennek különösen a titkosszolgálatok és a rendőrségi vezetők, valamint az igazságügyi alkalmazottak vannak kitéve. Továbbá az al-Kaida ellen fellépő kiemelkedő médiaszereplők is célponttá válhatnak.
Pintér kijelentette, hogy egy esetleges támadás tervezett helyszínéül az egész világ által ismert turisztikai helyek (főleg London és Párizs) lehetnek veszélyben. A belügyminiszter szerint az al-Kaida minden bizonnyal kiemelkedő helyeket keresne a csapáshoz. Ismét hangsúlyozta, hogy hazánk fenyegetettsége nem kiemelkedő. Kitért továbbá Magyarország uniós elnökségére, amelyből már csak 7 nap van hátra. Reményét fejezte ki a belügyi tárca vezetője, hogy ez az időszak biztonságban fog befejeződni. Ezzel kapcsolatban kifejtette, hogy Magyarország 260 rendezvényt szervezett, amelyen 27 tagország vett részt. A főváros óriási forgalmat bonyolított le, és egy esetet kivéve nem akadályozták a budapestiek hétköznapjait. Pintér ezúton is köszönetet mondott a rendőrök munkájáért.
A belügyminiszter kiemelte a második Orbán-kormány alatt létrehozott Terrorelhárítási Központ (TEK) hatékonyságát, amely hírszerzési, elhárítási, valamint a védelemi feladatok komplex együttműködését végzi. Ezeket a központokat azokban az államokban hozták létre, ahol magas volt a fenyegetettség, az Európai Unióban 16 hasonló létezik. Pintér a német járvánnyal kapcsolatos kérdésre válaszolva elmondta, hogy a TEK nem rendelkezik bioterrorizmus elleni védelemmel, hiszen ehhez speciális szaktudás szükséges. Természetesen a központnak tudósi összeköttetése van az ahhoz kapcsolódó laboratóriumi háttérrel. Példaként hozta fel a kolontári iszaptragédiát, amikor az MTA szakemberei a történtek másnapján már mintavétellel és publikált eredményekkel segítették a munkát.
A hírTV azon kérdésére, hogy azért kell visszahívni a nyugállományú rendőröket, mert ők figyelnék majd a közmunkaprogramban résztvevőket, Pintér Sándor úgy válaszolt: senkit nem akarunk figyeltetni a nyugdíjas kollégákkal. Aki visszajön, az előtt kétféle lehetőség áll, egyrészt – amennyiben van szabad hely és kapacitás – őket vesszük először figyelembe a jelenlegi feladatok elvégzésénél, a másik lehetőség pedig, hogy könnyített szolgálatot vegyenek fel. 35 órás munkahetet ajánlunk, reggel 6-tól este 10-ig tartó szolgálattal, könnyített felszereléssel – mondta Pintér. Ez jelentős részben ugyanúgy a közbiztonság területén történne, de logisztikai feladatokat a közfoglalkoztatás területén is el kell látniuk.
„Nem engedem, hogy dobálják a rendőröket, és nem engedem, hogy ezt a rendőrök eltűrjék” – szögezte le Pintér, mikor a múlt hétvégi melegfelvonulásról is kérdezték. „Én nem az a típusú belügyminiszter vagyok, aki végignézeti azt, hogy a rendőröket betonkockával dobálják, a rendőröknek meg ott kell állniuk” – fogalmazott. Hozzátette: azt az utasítást adta ki, hogy akik ilyet tesznek, azokat el kell fogni.

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.