Az épületben dolgozó több ezer alkalmazott és vendégeik a jövő hét végéig tekinthetik meg a tárlatot Zichy Géza, Timár Nicolas, Horváth Gedeon, Dengyel Tibor, Horváth Pál, Jékey Christina, Száraz Marika alkotásaiból.
Beszédében a magyar biztos – aki házigazdája is a rendezvénynek – megemlítette, hogy a művészek különböző életút során kerültek Brüsszelbe: van köztük, aki a második világháború után, illetve 1956-ban menekült el Magyarországról, de van olyan is, aki már Belgiumban született. Úgy vélte, pályafutásuk az unión belüli szabadabb és fokozódó mobilitást is jelképezheti, amelynek ösztönzésére a jelenlegi összetételű Európai Bizottság kiemelt hangsúlyt fektet.
Andor László hangoztatta, hogy bár a magyar EU-elnökség június végén véget ért, ez a tárlat még része az elnökséghez kapcsolódó kulturális „magyar szezonnak”.
A magyar biztos mellett beszédet mondott a megnyitón Vargha Ágnes nagykövet, Magyarország Európai Unió melletti állandó képviseletének helyettes vezetője. Ő úgy vélekedett, hogy a művészek sorsa a magyar történelem második világháború után eltelt időszakát is jól példázza.
(MTI)

Kóros elmeállapotú nő akart bírót és rendőrkapitányt ölni
A hivatalokat is megfenyegette.